8 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przemyscy samorządowcy na planie Watahy - niezwykła przygoda w szczytnym celu

Zapewne wielu z Państwa zaskoczył wczoraj widok całych rzędów kamperów zaparkowanych na Rybim Placu, kamery w okolicach ulicy Serbańskiej oraz przemykające przez Plac Berka Joselewicza gwiazdy rodzimych produkcji filmowych…

 

Tak…  W ostatni piątek (29 marca br.) wiele się działo na ulicach przemyskiej Starówki. A wszystko za sprawą ekipy filmowej stacji HBO, która  wybrała nadsański gród na jeden z plenerów kolejnego sezonu kultowego serialu WATAHA.  W nagraniach wzięło udział wielu mieszkańców Przemyśla, którzy wcielili się w role statystów.  

 

Część nagrań realizowano w budynku Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej. W scenach, które kręcono w muzealnych wnętrzach, obok znanych aktorów: Aleksandry Popławskiej, Leszka Lichoty, Bogumiła Lipskiego i Tomasza Augustynka wystąpili także: Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun, Radni Rady Miejskiej – Tomasz Leszczyński, Robert Bal i Wojciech Rzeszutko, Szef Kancelarii Prezydenta Miasta Artur Komorowski oraz Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Janusz Łukasiewicz. I choć panowie tym razem nie grali ról pierwszoplanowych, to swoją przygodę z uwielbianym przez Polaków serialem z  pewnością wspominać będą z uśmiechem na twarzach. Zwłaszcza, że ich występ pomoże rozświetlić buzie podopiecznych Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Przemyślu, bowiem przedstawiciele władz miasta postanowili w całości przekazać swoje honoraria za udział w produkcji na akcję „KILOMETRY DOBRA”.

 

WATAHA5a.jpeg

 

W tej chwili HBO Polska pracuje nad powstaniem trzeciego sezonu Watahy. Serial, który zdążył już zyskać miano kultowego, opowiada o pracy funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Jego akcja toczy się na polsko- ukraińskim pograniczu w Bieszczadach, a oprócz wspaniałych aktorów w nim grających - wymienionych wcześniej – Aleksandry Popławskiej, Leszka Lichoty, Bogumiła Lipskiego i Tomasza Augustynka na ekranach możemy podziwiać również m.in.: Bartłomieja Topę, Jarosława Boberka, Mariana Dziędziela, Marka Kalitę czy Magdalenę Popławską.

 

WATAHA4.jpeg

 

Świetny scenariusz, wartka akcja, znakomici artyści plus wszechobecne bieszczadzkie plenery zachwyciły nie tylko widzów w Polsce. Niespełna pięć lat temu pierwszy sezon Watahy wyemitowała również brytyjska stacja  Channel  4, a HBO Europe zaprezentowała serial w piętnastu innych krajach, a także na paryskim festiwalu SeriesMania. Zaś z drugim sezonem Watahy mieli okazję zapoznać się już widzowie z aż 19 państw europejskich.   

 

WATAHA 1.jpeg

 

Z niecierpliwością oczekujemy na premierę pierwszego odcinka trzeciej serii Watahy. Naszą ciekawość potęguje fakt, iż tym razem na naszych domowych ekranach będziemy mogli śledzić pierwsze aktorskie kroki wielu przemyślan, którym – korzystając z okazji – już teraz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania swoich artystycznych pasji.

 

wataha z.jpeg

 

 

 

tekst: Agata Czereba

zdjęcia: Janusz Łukasiewicz, HBO Polska

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 30-03-2019 14:40
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 30-03-2019 18:56