29 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Już niebawem 4. Przemyskie Pola Nadziei. Nasze ulice znów zamienią się w żonkilową łąkę dobroci…

7 kwietnia nasze miasto znów zamieni się w wielką łąkę porośniętą soczyście żółtymi żonkilami. Już czwarty rok z rzędu Rycerskie i Szpitalne Bractwo św. Łazarza z Jerozolimy Stowarzyszenie Katolickie „Lazarus” zaprasza wszystkich mieszkańców nadsańskiego grodu do udziału w Przemyskich Polach Nadziei.

  Pola nadziei - gł.jpeg

 

Przemyskie Pola Nadziei to wyjątkowa akcja, podczas której członkowie stowarzyszenia „Lazarus” oraz rzesze przemyślan „walczą” o pozyskanie środków na powstające przy ul. Słowackiego 85 – Przemyskie Centrum Hospicyjne „Betania”. Co roku setki wolontariuszy – głównie uczniów przemyskich szkół, własnoręcznie tworzy całe naręcza bibułowych żonkili, by w tym jednym dniu owe żółte symbole nadziei mogły powędrować do wszystkich, którzy zechcą wesprzeć budowę przemyskiego hospicjum.

 

fot. Agata Czereba (32).jpeg

 

Podczas ubiegłorocznej edycji imprezy, na ten jakże szczytny cel uzbierano blisko 50 tys. zł. Czy w tym roku uda się osiągnąć jeszcze lepszy wynik? Mamy nadzieję, że tak! Ale bez Waszej pomocy, to się nie uda, zatem… Zapraszamy w niedzielę, 7 kwietnia na Rynek Starego Miasta! Otwórzmy nasze serca na Centrum Hospicyjno – Opiekuńcze „Betania”!

 

Pola nadziei - plakat.jpeg

 

zdjęcia: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 28-03-2019 12:01
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 28-03-2019 12:02