0 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

W Warszawie trwa 9. Smart City Forum. Prezydent W. Bakun: - Musimy realizować idee SmartCity w sposób zrównoważony

Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun bierze udział w 9. Smart Sity Forum, czyli największym w kraju kongresie poświęconemu funkcjonowaniu i rozwojowi inteligentnych miast.

 

Prezydent Przemyśla jako jeden z prelegentów panelu „Strategie rozwoju małych i średnich miast” mówił dziś (27 bm.) o działaniach SmartCity, które konsekwentnie realizowane są w nadsańskim grodzie. Podczas swojej prezentacji opowiedział między innymi o stworzonym w ramach Konkursu „Human Smart Cities. Inteligentne miasta współtworzone przez mieszkańców” projekcie SAFE CITY BEZPIECZNE MIASTO PRZEMYŚL.

 

- Musimy realizować idee SmartCity w sposób zrównoważony, dopasowany do potrzeb mieszkańców tak, aby inteligentne rozwiązania i społeczeństwo tworzyły efekt synergii – powiedział w Warszawie W. Bakun.

 

fot. R. Porada (4).jpeg

 

Prezydent Przemyśla w ramach panelu pt. „Strategie rozwoju małych i średnich miast”, debatował wspólnie z włodarzami Sosnowca (Arkadiuszem Chęcińskim), Bielska – Białej (Przemysławem Kamińskim), Puław (Pawłem Majem) i Wałbrzycha (Romanem Szełemejem) oraz Magdaleną Bukowską z Wydziału Wsparcia JST Departamentu Programów Pomocowych z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, a także Janem Radzikowskim - Głównym Analitykiem Departamentu Inwestycji Samorządowych, m.in. o: pierwszych krokach w kierunku Smart City, o tym jak planować mądrzej, a nie więcej – czyli o strategii rozwoju miast, jak również o finansowaniu inwestycji w miastach i wprowadzaniu w nich inteligentnych technologii.

 

fot. R. Porada (1).jpeg

 

Smart City Forum potrwa do jutra (do 28 marca br.). Dwudniowe spotkanie jest niezwykle ważną platformą wymiany doświadczeń, która tworzona jest m.in. przez przedstawicieli administracji publicznej, prezesów i dyrektorów wiodących firm, ekspertów z zagranicy, którzy prezentują innowacyjne rozwiązania sprawdzające się np. w Barcelonie, Singapurze czy też Toronto. O wartość merytoryczną spotkania dba Rada Programowa pod przewodnictwem Macieja Bluja, Eksperta w dziedzinie rozwiązań smart city, Wiceprezydenta Miasta Wrocławia w latach 2007 – 2018. Uczestnicy kongresu prowadzą ożywioną dyskusję na temat projektów, które zmieniają oblicze współczesnych miast na całym świecie.

 

Innymi słowy, Smart City Forum to niezwykle owocna debata o wyzwaniach stojących przed niemal wszystkimi dziedzinami: od transportu i IT przez ekologię, energetykę, budownictwo aż po medycynę oraz komunikację międzyludzką. W trakcie spotkania specjaliści dyskutują o najefektywniejszych modelach realizacji określonych inwestycji. Odpowiadają także na pytania dotyczące źródeł pozyskiwania środków finansowych na wcielenie w życie interesujących pomysłów. (źródło: smartcityforum.pl)

 

fot. R. Porada gł.jpeg

 

tekst: Agata Czereba

zdjęcia: Rafał Porada

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 27-03-2019 15:41
Modyfikował: Rafał Porada | Data modyfikacji: 27-03-2019 15:48