22 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Mamy jednak pieniądze na projekt Smart City

Miasto Przemyśl otrzymało dofinansowanie na realizację projektu Safe City - bezpieczne miasto Przemyśl jako element koncepcji Smart City, złożonego w II etapie konkursu „Human Smart Cities. Inteligentne miasta współtworzone przez mieszkańców”. Jak zapewne Państwo wiecie, po ocenie wszystkich wniosków II etapu konkursu znaleźliśmy się na liście rezerwowej o czym wcześniej informowaliśmy. Wczoraj (25 marca) na ręce Prezydenta Miasta została przekazana informacja o przyznaniu dofinansowania na realizację ww. projektu.

- Bardzo się cieszymy z otrzymania dofinansowania, projekt pozwoli nam zrealizować przede wszystkim szereg działań edukacyjno-informacyjnych skierowanych nie tylko do przemyślan, ale przede wszystkim do osób, które zajmują się planowaniem przestrzeni miejskiej. To ważny krok miasta w kierunki realizacji idei smart city – powiedział Prezydent Bakun po otrzymaniu tej informacji.

W mieście realizujemy wiele projektów, które wpisują się w ideę Smart, o tym przeczytacie Państwo między innymi w artykule: Konsekwentnie realizujemy ideę Smart City w Przemyślu. W ramach realizacji projektu w Przemyślu zostanie zrealizowana pilotażowa instalacja zarządzania oświetleniem ulicznym przy wykorzystaniu monitoringu miejskiego oraz systemu inteligentnej analizy obrazu. Ponadto zaplanowaliśmy realizację warsztatów, spotkań, konferencji z udziałem przede wszystkim mieszkańców, organizacji pozarządowych oraz wszystkich zainteresowanych tą tematyką podmiotów. Ich celem będzie pomoc w zrozumieniu czym jest Smart City oraz dyskusja na temat potrzebnych i oczekiwanych w mieście rozwiązań z tego zakresu. 

- Jak już niejednokrotnie podkreślałem Smart City to nie upchanie jak największej ilości nowej technologii na m2, a jej racjonalne wykorzystanie dla poprawy jakości życia mieszkańców sprawia, że możemy mówić, że jesteśmy Smart. Żeby mądrze planować musimy wszyscy rozumieć czym jest Smart City. – dodał Prezydent Miasta

 

Niebawem odbędzie się podpisanie umowy na realizację tego projektu.

autor: Rafał Porada

Opublikował: Rafał Porada | Data publikacji: 26-03-2019 13:25
Modyfikował: Rafał Porada | Data modyfikacji: 26-03-2019 13:26