7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Harcerski Dzień Pierwszej Pomocy - Akcja Fantom

   Dzisiejsza słoneczna niedziela sprzyjała akcji charytatywnej przemyskich harcerzy na Rynku naszego miasta. W godzinach popołudniowych Hufiec Ziemi Przemyskiej wspierany przez Przemyskie Serca, Muzeum Ratownictwa w Krakowie Oddział Przemyśl, Grupę Ratownictw PCK Przemyśl oraz Państwową Straż Pożarną w Przemyślu promował pierwszą pomoc oraz zbiórkę pieniężną na szczytny cel.

 

 

   Akcja miała na celu zakup fantomów do prowadzenia resuscytacji. W trakcie czterogodzinnej imprezy przemyślanie mogli zapoznać się ze specyfiką pracy metodą harcerską, a także nauczyć się podstaw udzielania pierwszej pomocy. Można również było posłuchać piosenek harcerskich. Ponadto dzieci mogły wziąć udział w grach i zabawach, nauczyć się wiązać węzły oraz zobaczyć obozowisko harcerskie. Dużym zainteresowaniem cieszył się również pokaz udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wypadku drogowym.

Zdjęcia: Hufiec Ziemi Przemyskiej
Tekst: Remigiusz Łuc, Publikacja: Maciej J. Szeremeta - OZK w/m

Opublikował: Maciej Szeremeta | Data publikacji: 24-03-2019 21:34
Modyfikował: Maciej Szeremeta | Data modyfikacji: 24-03-2019 21:44
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl