7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Polski Jazz 360° w Przemyślu. Na dobry początek zagra The Beat Freaks

Gratka dla wszystkich kochających jazz.

 

Serdecznie zapraszamy Państwa w piątek, 29 marca o godzinie 19:00 do klubu Piwnice w Centrum Kulturalnym w Przemyślu na występ zespołu The Beat Freaks - wyjątkowego projektu muzycznego, który sygnowany jest nazwiskami znakomitych muzyków jazzowych z polsko-duńskim rodowodem.

 

Występ The Beat Freaks otworzy cykl koncertów zaplanowanych w ramach projektu Polski Jazz 360°.

 

polski_jazz_360_logo.jpeg

 

The BEAT FREAKS - to projekt muzyczny sygnowany nazwiskami znakomitych muzyków jazzowych z polsko-duńskim rodowodem. Zespół założył w 2014 roku Michał Starkiewicz (gitara), który do współpracy zaprosił Tomka Licaka (saksofon tenorowy) i Pawła Grzesiuka (bas) oraz mieszkającego na stałe w Kopenhadze - Radka Wośko (perkusja). Debiutancka płyta „Leon” ukazała się na rynku nakładem wydawnictwa Gateway Music z Danii. Album został bardzo ciepło przyjęty zarówno przez krytyków muzycznych jak i przez muzyków, znalazł się również w TOP TEN 2016 płyt jazzowych wg Mateusza Magierowskiego (Polish-Jazz.blogspot). Singiel „Pod Nóżkę” znalazł się w zestawie do głosowania na Liście Przebojów Radiowej Trójki.

W roku 2018 zespół nagrał ścieżkę dźwiękową do filmu dokumentalnego „Zamoyski”. Jesienią 2019 ukazuje się kolejna płyta zespołu. Muzycy ze swoją muzyką zagrali na scenach m.in. Hanza Jazz Festival, Szczecin Jazz, Krakowski Festiwal Filmowy, zagrali również dużą liczbę koncertów w klubach i salach koncertowych w całej Polsce.

 

the_beat_freaks_plakat_2019.png

 

 

PRESS

The Beat Freaks to grupa świadomych, doskonałych technicznie i - mimo młodego wieku - już doświadczonych artystów, którzy mają własną wizję swojej muzyki. Album „Leon” - zawiera muzykę przystępną, melodyjną, tętniącą współczesną energią, odwołującą się do wielu gatunków muzycznych - rocka, jazzu, etno czy nawet ambitniejszego popu.

Marek Romański - Jazz Forum

 

Płyta niespodziewanie raczej lekka – niespodziewanie, bowiem duńskie doświadczenia połowy składu sugerowałyby raczej mocno improwizowany repertuar. Za to wymyślona i zagrana z dużą klasą. Zdecydowanie zachęcająca do sięgania po jazz.

Krzysztof Komorek - Polish-Jazz.blogspot

 

jazz_360_plakat_zapowiadajacy_2019.png

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 22-03-2019 09:26
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 22-03-2019 09:43