2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

W Przemyślu Marzann nie topimy, tylko je... Mierzymy!

Już od 16 lat w pierwszy dzień wiosny, zastępy przedszkolaków oraz najmłodszych uczniów szkół podstawowych przybywają na przemyski Rynek, aby zaprezentować własnoręcznie wykonane – piękne, bajecznie kolorowe i… wielkie Marzanny.

 

Dzieciaki z Przemyśla przygotowują pstrokate kukły nie po to, by zatopić je w Sanie i tym samym na dobre wygonić zimę, ale aby zmierzyć się z innymi kreatywnymi milusińskimi w konkursie organizowanym przez redakcję tygodnika Życie Podkarpackie.  Pomysłodawcą i koordynatorem radosnej akcji jest dziennikarz - Jacek Szwic, który bez względu na aurę, jaka towarzyszy pierwszemu dniu wiosny, zawsze cierpliwie dokonuje pomiarów, a potem wyłania zwycięzców konkursu.

 

fot. A_Czereba (2).jpeg

 

Tym razem do radosnych, wielobarwnych ekip dołączyli Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun oraz Sekretarz Miasta Dariusz Łapa, którzy nie mogli oprzeć się urokowi tegorocznych Marzann.

 

Dzisiejsza największa „bibułowa panna” liczyła 2 metry i 30 cm. To naprawdę imponujący wynik. Zwłaszcza, że była ona co najmniej kilkukrotnie wyższa od małych, uroczych skrzatów, które ją stworzyły…

 

fot. A_Czereba (3).jpeg

 

tekst i zdjęcia: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 21-03-2019 15:38
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 22-03-2019 07:43
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl