25 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Olimpiada Sportowo - Edukacyjna w Szkole Podstawowej nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich w Przemyślu

W dniach 11 i 12 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich odbyła się Olimpiada Sportowo-Edukacyjna, na którą zaproszone zostały dzieci z przedszkoli miejskich oraz spoza miasta Przemyśla. W sumie z 14 przedszkoli, w spotkaniu uczestniczyło 16 grup tj. 320 dzieci. Impreza obejmowała zajęcia sportowe (na salach gimnastycznych) i zabawowo – plastyczno -  edukacyjne, które miały miejsce się w świetlicy szkolnej. Dzieci kolejno przemieszczały się  z sali do sali wykonując różnorodne zadania przygotowane przez zespół nauczycieli.

 

DSC_0266 (2).jpeg

 

DSC_0388 (2).jpeg

 

Zajęcia sportowe obejmowały: mini turniej piłki nożnej, tor sprawności fizycznej oraz warsztaty tańca towarzyskiego prowadzone przez panią Aleksandrę Sołgę. Każdy uczestnik bez względu na poziom sprawności bardzo dobrze poradził sobie z wykonaniem określonych zadań. Zabawom towarzyszył niezwykły entuzjazm i radość.

 

olimpiada przedszkolaka 19.jpeg

 

W części edukacyjnej zabawowo - plastycznej, z przygotowanych wcześniej elementów (m.in. z papierowych talerzyków, baloników i pianki gąbczastej) przedszkolaki wykonywały wesołe twarze klownów. Za pomocą chusty animacyjnej Klanza dzieci  „podróżowały balonem” i poznawały niezwykle ciekawe i fantazyjne krainy. Maluchy  podczas wszechstronnej i bardzo urozmaiconej zabawy wykazały się niezwykłą kreatywnością i ekspresją. Ponadto wiele radości sprawiły różnorodne zabawy na interaktywnej podłodze, gdzie dzieci dały upust swojej wyobraźni i energii.

 

olimpiada przedszkolaka 192.jpeg

 

W tych dniach szkoła przepełniona była atmosferą radości i dziecinnego uśmiechu. Imprezie towarzyszył „przemyski miś” chodząca maskotka, który wspierał dzieci podczas każdej    konkurencji i wprawiał dodatkowo w radosny nastrój.

 

olimpiada przedszkolaka 194.jpeg

 

Na zakończenie olimpiady wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary dla przedszkoli oraz własnoręcznie wykonane wcześniej klowny. Dodatkowo Radny Miasta Przemyśla pan Bartłomiej Barczak ufundował maluchom drobne nagrody pocieszenia w postaci słodyczy.

 

olimpiada przedszkolaka 195.jpeg

 

W myśl powiedzenia „Sport i zabawa to fajna sprawa” wszyscy udali się w wyśmienitych humorach do swoich przedszkoli.

 

olimpiada przedszkolaka 196.jpeg

 

Przedsięwzięcie po raz kolejny znalazło uznanie wśród uczestników olimpiady i ich opiekunów, którzy już teraz zapowiadają swoją chęć udziału w przyszłym roku.

 

olimpiada przedszkolaka 197.jpeg

 

 

A więc do zobaczenia za rok!!!

Opublikował: Paweł Bugera | Data publikacji: 19-03-2019 10:44
Modyfikował: Paweł Bugera | Data modyfikacji: 20-03-2019 10:49