17 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Z działalności przemyskiej Jednostki Strzeleckiej

W bieżącym kwartale (chociaż jeszcze się nie skończył) przemyscy strzelcy z II LO, oprócz regularnych szkoleń z żołnierzami 5 batalionu 21 BSP oraz żołnierzami Obrony Terytorialnej, a także licznych treningów na strzelnicach, brali jak zawsze udział w wielu bardzo ważnych uroczystościach patriotycznych w Przemyślu, jak również poza swoim rodzinnym miastem.

 

Strzelcy (5).jpeg

 

10 lutego br. pododdział strzelecki wraz z pocztem sztandarowym wziął udział w mszy świętej oraz uroczystościach upamiętniających 79. rocznicę wywózki na Sybir, natomiast 2 marca młodzi strzelcy uczestniczyli w uroczystościach miejskich z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Nie zabrakło ich również dzień później (3 bm.) na przemyskim Wzgórzu Zamkowym, na którym ustawione były start oraz meta tegorocznego Biegu Tropem Wilczym.

 

Strzelcy (6).jpeg

Strzelcy (1).jpeg

 

 

W czwartek, 7 marca Kompania Honorowa Jednostki Strzeleckiej wraz z kilkudziesięcioma innymi Jednostkami Strzeleckimi uświetniła Obchody 100. Rocznicy Śmierci płk. Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie.

 

 

 

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl