19 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przemyscy Podhalańczycy przypominają – Oddając krew, ratujesz czyjeś życie!

Działający przy 5. batalionie strzelców podhalańskich Klub Honorowych Dawców Krwi „Żołnierski Dar” po raz kolejny zaprasza mieszkańców Królewskiego Miasta Przemyśla do udziału w Wielkiej Akcji Poboru Krwi.   

 

 

Już w najbliższą środę, 13 marca br. w godzinach od 8.30 do 12.00 na ulicy Kościuszki (obok Urzędu Miejskiego w Przemyślu) czekać będzie na Państwa „krwiobus”, a wraz z nim profesjonalna załoga Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie oraz Terenowego Oddziału w Przemyślu.

 

fot. A_Czereba (6).jpeg

 

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby podzielić się tym, co najcenniejsze - życiem.

 

Do zobaczenia!

 

 

 

Do organizowanej przez Podhalańczyków Wielkiej Akcji Poboru Krwi (w sierpniu ubiegłego roku), włączył się również Sekretarz Miasta Przemyśla - Dariusz Łapa (fot. A. Czereba)

 

 

Tegoroczną akcję zainaugurowano w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Data została wybrana nieprzypadkowo, bowiem wspomniane święto państwowe ustanowiono na cześć żołnierzy zbrojnego podziemia antykomunistycznego, którzy przelewali krew w obronie niepodległości Polski. Rozpoczęta w marcu br. zbiórka pn. „SpoKREWnieni służbą” odbywać się będzie na terenie całej Polski do września 2019 r.

 

5 bsp.jpeg

 

fot. A_Czereba (1).jpeg

 

publikacja/zdjęcia: Agata Czereba


 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 12-03-2019 13:36
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 12-03-2019 13:44