22 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Dzień otwarty w Szkole Podstawowej nr 4 im. ks. Jana Twardowskiego w Przemyślu

7 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 4 im. ks. Jana Twardowskiego w Przemyślu odbył się po raz kolejny dzień otwarty.

 

7.031.jpeg

 

To wydarzenie na stałe wpisało się w życie szkoły. W dniu otwartym przygotowane atrakcje zaprezentowano w godzinach popołudniowych od 17.00 do 19.00.

 

W progach szkoły witały wszystkich gości „ biedroneczki”, dzieci częstowały się cukierkami – czwóreczkami i otrzymywały specjalnie przygotowane na tę okazję naklejki z symbolem biedronki. Rodzicom wręczano ulotkę informacyjną o szkole.

 

7.032.jpeg

 

Przyszli uczniowie i ich rodzice zwiedzali: sale lekcyjne, świetlicę, bibliotekę, salę gimnastyczną i pracownię komputerową. Poruszanie się po budynku szkolnym ułatwiała mapka informacyjna zawierająca numery pomieszczeń z przygotowanymi w nich atrakcjami  lub zajęciami.

 

Przedszkolaki i ich rodzice mogli zajrzeć do niemal każdego zakamarka naszej placówki. Dzieci mogły „ przymierzyć się „ do szkolnych ławek, uczestniczyły w krótkich lekcjach: „W literkowie”, „Mistrzowie kodowania”, z j. angielskiego, matematyki oraz z tajemniczą substancją z elementami sensoplastyki. Pod kierunkiem nauczycieli samodzielnie wykonywały ciekawe prace plastyczno-techniczne: motyle, balonowe stworki, wesołe wachlarzyki oraz brały  udział w  zabawach ruchowych na przygotowanym kolorowym torze przeszkód. Najmłodsi goście uczestniczyli także w zabawach z jengą, tworzyli animacje  w programie Pivot Animator i słuchali bajek w czasie spotkania z książką i postaciami  z dziecięcych opowieści . Podczas zwiedzania uczestniczyli w śpiewie karaoke pt.” Wyginam śmiało ciało”, obejrzeli pokaz aerobiku sportowego oraz wykonywali doświadczenia przyrodnicze. Nie lada atrakcją okazało się malowanie twarzy , a także gry planszowe.

 

7.033.jpeg

 

Spotkanie przyciągnęło wiele rodzin szukających dla swoich dzieci szkoły łączącej wysoki poziom nauczania z aktywizującymi metodami nauczania.

 

Atrakcji było na tyle dużo, że gościom trudno było opuścić szkolne sale i wrócić do domu. Mamy nadzieję, że ten dzień przysporzył wielu miłych wrażeń zarówno rodzicom jak i dzieciom.

 

7.034.jpeg

                                                                                                

 

 Renata Fedewicz, Marta Oleszek

Opublikował: Paweł Bugera | Data publikacji: 12-03-2019 11:59
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 12-03-2019 12:18