13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Rockowe brzmienia na Zamkowym Wzgórzu. Koncert zespołu IRA rozpalił przemyską publiczność

TO BYŁ WYJĄTKOWY KONCERT JEDNEGO Z NAJWAŻNIEJSZYCH ZESPOŁÓW POLSKIEGO ROCKA


Każda płyta tej grupy sprzedaje się w wielu tysiącach egzemplarzy, a różnorodność gatunków muzycznych po które sięga sprawia, że zdobywa serca zarówno fanów mocniejszych brzmień, jak i wielbicieli rockowych ballad. W sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego usłyszeliśmy ich największe przeboje. Zespół zagrał w składzie: Artur Gadowski – vocal, Wojciech Owczarek – perkusja, Piotr Sujka – bas, Piotr Konca – gitara, Sebastian Piekarek – gitara.

 

IRA (8).jpeg


TO JUŻ 30 LAT


Wszystko zaczęło się w Radomiu w 1987 roku gdzie zespół powstał. Zadebiutował rok później na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Pierwsza płyta zespołu – „IRA” – ukazała się w 1989 roku - 30 lat temu.

 

IRA (13).jpeg

 

Każdy, kto choć raz był na koncercie tego zespołu wie, jak magiczną i gorącą atmosferę mają ich występy – kradną serca słuchaczy od pierwszej chwili. Na zamkowej scenie było tak samo, a znane z zadziornego rockowego charakteru dźwięki w akustycznych aranżacjach brzmiały bardziej nastrojowo, łagodniej i subtelniej. Pomimo tego, zespół zachował swój muzyczny charakter. Pozytywne wibracje i dobra, rockowa energia płynęły szerokim strumieniem dając impuls do zabawy i nastrojowego szaleństwa.

 

IRA (5).jpeg


Panowie tworzący zespół włożyli sporo pracy, żeby nie zaserwować widowni „odgrzewanych kotletów”. Był to wyjątkowy zbiór utworów, które zabrały nas w świat pięknych melodii, przy których można odpocząć i nieco się rozmarzyć.

 

 

 

 

 

 

 


Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
fot. Tomasz Beliński

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 11-03-2019 09:18