13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Dzień Kobiet w Polskim Stowarzyszeniu Diabetyków Przemyskiego Koła Terenowego nr 15

Tradycyjne czerwone goździki, wu-zetka oraz kosmetyczne upominki od przemyskiej firmy INGLOT były miłym akcentem spotkania członkiń Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Przemyskiego Koła Terenowego nr 15 , które w dniu 8 marca br. zostało zorganizowane dla uczczenia jednego z ważniejszych dni w roku - Dnia Kobiet.

 

Tego dnia w przemyskim hotelu Marko spotkało się 120 kobiet, które na co dzień zmagają się z cukrzycą - uciążliwą i często niebezpieczną chorobą immunologiczną. Przemyskie diabetyczki (ale i diabetycy) nie tylko nie poddają się chorobie, ale na co dzień starają się robić rzeczy, dzięki którym choć przez chwilę mogą o niej zapomnieć… Jedną z nich są cykliczne spotkania członków stowarzyszenia.

 

fot. Agata Czereba (2).jpeg

 

Wagę tego niezwykłego wydarzenia docenił Prezydent Miasta Przemyśla – Wojciech Bakun, który przyznał, iż temat cukrzycy nie jest mu obcy, dzięki czemu doskonale wie, jak ważne jest wspieranie chorych na cukrzycę w ich codziennym życiu. Gościem specjalnym piątkowego wydarzenia obok Prezydenta Miasta była Przewodniczącą Rady Miejskiej - pani Ewa Sawicka, która złożyła koleżankom bardzo emocjonalne, ale i niezwykle motywujące życzenia wiary w siebie, w swoją siłę, mądrość i empatię.

 

fot. Agata Czereba (10).jpeg

 

Radosna, niemal rodzinna atmosfera piątkowej uroczystości, której głównymi bohaterkami były przesympatyczne panie, udzieliła się wszystkim – nie tylko zaproszonym gościom, ale także męskiej części stowarzyszenia, która dwoiła się i troiła, by panie zapamiętały ten dzień na długo...

 

 

 

fot. Agata Czereba (15).jpeg

 

 

tekst i zdjęcia: Agata Czereba  

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 08-03-2019 21:24
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 08-03-2019 21:30