-2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Dzień otwarty w Szkole Podstawowej nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich w Przemyślu

"...szkoła myśli tylko o uczniu: każda sala, każda ławka, każdy kącik jest właśnie dla ucznia."

      JANUSZ KORCZAK

 

 

 Po raz kolejny Szkoła Podstawowa nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich w Przemyślu otworzyła swoje podwoje dla przyszłych uczniów. Rodzice oraz wrześniowi pierwszoklasiści mogli przekonać się, że szkoła to nie tylko nauka, ale też świetna zabawa. Mali goście po przekroczeniu progu „szesnastki”  przywitani zostali jako małe szkolne skrzaty, na które czeka cała szkoła. W pięknej leśnej scenerii Pani Dyrektor Alicja Dobosz powitała przybyłych gości, a występy wokalne i taneczne  uczniów zakończyły pierwszą część spotkania. Następnie małe skrzaty zwiedzały sale lekcyjne, pracownię garncarską, świetlicę z pomieszczeniem wyposażonym w podłogę interaktywną, salkę  z piankową relaksacją oraz inne atrakcyjne miejsca w szkole.

 

 

Głównym punktem programu było zapoznanie z działalnością szkoły i ofertą edukacyjną. Rodzice obejrzeli film, w którym poprzez wypowiedzi uczestników i fragmenty zajęć przedstawiono realizację projektu unijnego pt. Nowoczesna i przyjazna szkoła szansą sukcesu uczniów. Prezentując stronę internetową  szkoły i korzystając z prezentacji multimedialnej pani dyrektor poinformowała o innych realizowanych projektach oraz programach z wykorzystaniem technologii komputerowych. Przedstawiła przyszłoroczną ofertę edukacyjną, odpowiadając jednocześnie na nurtujące rodziców pytania. Dzieci w tym czasie korzystały z prowadzonych przez nauczycieli zajęć rozwijających i relaksacyjnych: sensorycznych, plastycznych, muzycznych oraz prowadzonych metodą Weroniki Sherborn. Na koniec spotkania każdy młody uczestnik otrzymał pamiątkowego skrzata.

 

 

Dzień Otwarty, zdaniem uczestników, można uznać za udany. Można mieć nadzieję, że ukazał gościom, że ta szkoła jest miejscem, gdzie uda  się rozwijać wszechstronne zainteresowania, odkrywać pasje,  zdobywać nowe doświadczenia i poznawać świat, a przede wszystkim samego siebie. Ciekawy program  oraz życzliwa i serdeczna atmosfera towarzysząca spotkaniu może przekonać niezdecydowanych,  że naprawdę warto  dołączyć do grona uczniów „szesnastki”.

 

   

 

Opublikował: Paweł Bugera | Data publikacji: 06-03-2019 14:16
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 06-03-2019 14:52