19 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Jeden z przemyskich klubów gwiazdą programu Polsat Sport

Przez  cały tydzień na antenie Polsat Sport, w programie „Atleci” emitowano ponad 20-minutowy reportaż o działalności jednego z przemyskich klubów sportowych…

 

Mowa tu o UKS Gladiator – klubie zrzeszającym osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Jaki był powód przyjazdu ogólnopolskiej telewizji do starego nadsańskiego grodu?

 

3.jpeg

 

Postanowiliśmy zapytać u źródła:


- Od trzech lat nasz klub bierze udział w ogólnopolskim projekcie sportowym „Polskie Nadzieje Olimpijskie”, który finansowany jest przez Fundację Polsat – powiedział Tomasz Bandrowicz, jeden z trenerów występujących w reportażu.

 

- To dzięki udziałowi w tym projekcie nasz klub wzbogacił się między innymi w najbardziej innowacyjną maszynę do wyrzutu lotek (badminton), markowe rowery dla sekcji kolarskiej oraz trzy pełne korty do gry w bocce. Ale warto zaznaczyć, iż tego sprzętu jest oczywiście znacznie więcej. Po prostu - nie sposób wymienić wszystkiego… - dodał trener.

 

2.jpeg

 

Kto może wziąć udział w programie?

- W programie może wziąć udział każdy. Warunek? Trzeba mieć pomysł na swój klub, który pozytywnie oceni komisja. Nam (Gladiatorom - przyp.red.) z powodzeniem od trzech lat udaje się przekonywać komisję do naszych pomysłów. – podsumował T. Bandrowicz.

 

W reportażu swoje sekcje zaprezentowali trenerzy UKS Gladiator: Tomasz Bandrowicz (badminton i bocce) oraz Piotr Pająk (kolarstwo), a „przepytywał” ich wszystkim znany, wspaniały lekkoatleta – Paweł Januszewski.

 

UKS Gladiator - logo.png


Klub UKS Gladiator działa przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym Nr 1 w Przemyślu. Z pozyskanego w ramach projektu sprzętu, na co dzień w pełni korzystają uczniowie placówki (podczas zajęć z wychowania fizycznego). Klub działa od 2005 roku i na dzień dzisiejszy prowadzi zajęcia w sekcjach bocce, badmintona, bowlingu, kolarstwa, pływania oraz zajęcia dla dzieci o mniejszej sprawności fizycznej. Te ostatnie odbywają się przy aktywnym udziale rodziców. 

 

 

Reportaż dostępny jest na platformie Polsat Sport pod linkiem:

http://www.polsatsport.pl/magazyn/magazyn-atleci-odcinek-408_6844459/

 

1.jpeg

 

 

Agata Czereba

zdjęcia: UKS Gladiator Przemyśl

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 05-03-2019 13:56
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 05-03-2019 13:59