7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Żeglować każdy może! Róża Wiatrów zaraża miłością do pływania…

Stowarzyszenie Róża Wiatrów opracowało i właśnie realizuje w Przemyślu projekt pn. "Żeglować każdy może", który – co prawda - skierowany jest głównie do dzieci i młodzieży, ale w trakcie opracowywania go zadbano także o to, by również rodzice/opiekunowie mogli w nim znaleźć coś dla siebie...

 

Róża Wiatrów (1).jpeg

 

Pierwszy etap projektu polega na tym, iż wolontariusze stowarzyszenia odwiedzają przedszkola, w których prezentują najmłodszym zarys historii żeglarstwa w Przemyślu, a także opowiadają im o zasadach bezpiecznego przebywania nad zbiornikami wodnymi. Rozmowy połączone są z prezentacją sprzętu ratunkowego i asekuracyjnego używanego w sportach wodnych. Dzięki takim spotkaniom, każdy maluch wie, jak poprawnie założyć kamizelkę ratunkową i dlaczego pamiętanie o posiadaniu jej podczas żeglowania jest tak bardzo istotne.

 

Projekt Róży Wiatrów został objęty patronatem Prezydenta Miasta Przemyśla.

 

 

 

W tej chwili, Stowarzyszenie prowadzi także nabór dzieci z rocznika 2008 - 2011 do szkółki żeglarskiej Optimist, w której młodzi adepci żeglarstwa będą nabywać umiejętności w żeglowaniu łódkami szkoleniowymi typu Optimist, czyli najmniejszymi żaglówkami dla dzieci.

 

Pierwsze zajęcia dla nowej grupy odbędą się już w środę, 13 marca o godz. 17:00 w budynku II Liceum Ogólnokształcącego (sala nr 4).

 

Róża Wiatrów (3).jpeg

 

A już od wiosny… Stowarzyszenie Róża Wiatrów rozpoczyna zajęcia na Przystani Wodnej w Przemyślu! Wszystkich chętnych serdecznie zachęcamy do udziału.

 

Róża Wiatrów (8).jpeg

 

! Ważną informacją jest ta, iż zajęcia prowadzone przez stowarzyszenie są bezpłatne i ogólnodostępne.

 

Róża Wiatrów (7).jpeg

 

publikacja: Agata Czereba

zdjęcia: Stowarzyszenie Róża Wiatrów

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 05-03-2019 12:34
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 05-03-2019 12:40