-9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przemyśl-Paderborn: o współpracy i nie tylko

Zaproszenie na otwarte spotkanie w sprawie kontynuacji współpracy miast partnerskich Przemyśl - Paderborn

 

Przemyśl-Paderborn.jpeg

 

W imieniu własnym oraz członków nie istniejącego już Przemyskiego Towarzystwa Przyjaciół Paderborn zapraszam wszystkie zainteresowane osoby, organizacje pozarządowe, instytucje i inne podmioty na otwarte spotkanie poświęcone zacieśnieniu i rozszerzeniu współpracy między Przemyślem a niemieckim miastem Paderborn. 

25-letnie bogate doświadczenia oficjalnych partnerskich relacji między miastami, współpraca wielu podmiotów i osób prywatnych, liczne wspólne inicjatywy, wydarzenia, które pozostały w pamięci, a także osobiste przyjaźnie stanowią solidne podstawy naszych przyjacielskich kontaktów. Niedawno w gronie kilku osób mieliśmy okazję porozmawiać o potrzebie nadania tym relacjom nowego wymiaru i poszerzenia wzajemnej współpracy wszystkich zainteresowanych w naszym mieście. Dałoby to możliwość zainicjowania wielu różnorodnych działań i tym samym zintensyfikowania współpracy między Przemyślem a Paderborn, a także – w  miarę potrzeb – innymi niemieckimi ośrodkami. Najlepszą formą takich działań będzie zawiązanie stowarzyszenia, którego cele statutowe obejmują szeroki wachlarz zadań, a forma prawna pozwoli na pozyskiwanie środków z różnych źródeł.

Jak już wcześniej wspomniałem, wiele jednostek i osób w Przemyślu na co dzień współpracuje z miastami i organizacjami z Niemiec. Właśnie do tych środowisk kieruję to zaproszenie i zachęcam do aktywności nauczycieli, uczniów, przedstawicieli instytucji, stowarzyszeń i osoby prywatne. Podczas spotkania, które zaplanowaliśmy na 12 marca chcemy wymienić się doświadczeniami, porozmawiać o oczekiwaniach i możliwych kierunkach dalszych działań oraz wyłonić młode, dynamiczne osoby, które zechcą kierować pracami przyszłego stowarzyszenia. Jako były prezes Towarzystwa oraz osoba, która była obecna od samego początku kontaktów między naszymi miastami, widzę potrzebę kontynuowania tej działalności.

 

 

Serdecznie zapraszam na spotkanie, które odbędzie się w dniu 12 marca br. (wtorek) o godz. 18.00 w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury w Przemyślu, ul. św. Józefa 6.  

 

 

Zainteresowanych przebiegiem 25-letniej współpracy z Paderborn zachęcam do odwiedzenia strony http://przemysl-paderborn.nstrefa.pl/

 

Leszek Krzywoń

Opublikował: Robert Gawlik | Data publikacji: 04-03-2019 12:33
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 05-03-2019 18:01