37 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Fundacja BOŚ uruchomiła 5. jubileuszową edycję projektu grantowego Zielona Ławeczka

Gorąco zapraszamy do udziału w V jubileuszowej edycji konkursu grantowego "Zielona Ławeczka"!


Zbierzcie grupę sąsiadów, wspólnie stwórzcie projekt zazielenienia wybranego terenu na swoim osiedlu i złóżcie wniosek. Macie szansę na zdobycie grantu w wysokości do 1200 zł i nagrody rzeczowej w postaci ławki parkowej.

 

Zielona Ławeczka pasek.png


Wszystkie projekty będą oceniane przez partnerów merytorycznych konkursu z katedry Architektury Krajobrazu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Wszelkie informacje dotyczące udziału znajdują się w zakładce Plan Działań. Na wnioski o grant, składane drogą elektroniczną, czekamy do 17 maja br.W projekcie mogą brać udział mieszkańcy otwartych osiedli, zarządzanych przez spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe lub samorząd z miast powyżej 10 tys. mieszkańców.


 

sunset-1988076_960_720.jpeg

 

KONKURS ZIELONA ŁAWECZKA EDYCJA 2019

 

WSPÓLNA INICJATYWA SĄSIEDZKA!

Administracja Osiedla oraz Fundacja Banku Ochrony Środowiska zapraszają do wzięcia udziału w lokatorskiej inicjatywie społecznej. Celem jest modernizacja i rewitalizacja naszego osiedla.

 

CO NALEŻY ZROBIĆ?

Zamienić blokowisko w zielony zakątek, ukwiecony ogród lub skwerek. Charakterystycznym elementem przebudowanych przestrzeni, będzie zielona ławeczka, którą ufunduje organizator. Zespoły sąsiedzkie otrzymają gotówkę na zakup roślin, podłoża i innych elementów do aranżacji mini ogrodów. Każda z grup może otrzymać grant do 1200 zł plus nagroda rzeczowa w postaci ławki parkowej. Rejestracja uczestników i przyjmowanie zgłoszeń trwają do 17 maja 2019.

 

POŁĄCZMY SIŁY

Każdy z nas chciałby decydować o miejscu, z którym żyje. Zależy nam, by było ono bezpieczne, czyste, zadbane, zielone. Coraz większa część społeczeństwa chce mieć wpływ na osiedlowe otoczenie. Ma chęć do pracy, pomysł i zgraną grupę sąsiadów, którzy mogą pomóc. A jeśli nie ma... to warto ją zbudować! Przecież relacje ludzkie są najważniejsze, a współdziałanie zawsze przynosi dobre efekty.

 

PIĘKNE OSIEDLE

„Zielona Ławeczka” to inicjatywa Fundacji BOŚ, do której przyłączyli się m.in. architekci krajobrazu z SGGW w Warszawie. Administracja osiedla bierze udział w projekcie jako członek Zespołu sąsiedzkiego, ponieważ to na jej konto będą dostarczone środku finansowe. Administracja będzie również strażnikiem poprawnie wykonanego zadania.

 

CO NALEŻY ZROBIĆ?

•Wybrać miejsce, które chcemy zmienić i namówić do tego sąsiadów. Trzeba pamiętać o uzgodnieniu prac z administratorem terenu.

•Przygotować projekt skweru lub ogrodu. Oprócz roślin, musi on uwzględniać zieloną ławeczkę, która będzie dostarczona przez organizatora. Do projektu należy dołączyć kosztorys jego realizacji oraz harmonogram.

•Do 17 maja 2019 roku należy zarejestrować się na stronie konkursu i zgłosić swój projekt.

 

Zielona Ławeczka plakat.jpeg

 

WIĘCEJ INFORMACJI: www.zielonalaweczka.pl

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 28-02-2019 08:38