19 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Nasze miasto jest jednym z 25 miast, które wyraziło chęć udziału w ogólnopolskiej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski.

Do akcji wstępnie zgłosiło się 25 miast prezydenckich: Biała Podlaska, Białystok, Bydgoszcz, Chełm, Chorzów, Ciechanów, Gniezno, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Inowrocław, Jastrzębie Zdrój, Kielce, Koszalin, Leszno, Łódź, Mysłowice, Olsztyn, Piekary Śląskie, Przemyśl, Słupsk, Suwałki, Świętochłowice, Świnoujście, Warszawa, Włocławek.

Chcemy wspólnie propagować aktywny wypoczynek i turystykę rowerową, promować jazdę rowerem, jako alternatywny środek transportu oraz wdrażać ideę smart city w miastach.

U podstaw organizacji przedsięwzięcia legła chęć stworzenia projektu na kształt Europejskiej Rywalizacji Rowerowej (ECC), która była organizowana przez Włochów, lecz została zawieszona w 2018r.

Rywalizacja jest organizowana przez Miasto Bydgoszcz i zostanie przeprowadzona we wrześniu 2019 roku. Narzędziem umożliwiającym rywalizację miast będzie darmowa mobilna aplikacja na telefon komórkowy.

Miasto, które wygra rywalizację otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. W przypadku wygranej trzy razy z rzędu, Puchar zostanie na stałe w posiadaniu zwycięskiego miasta.

Dzięki udziałowi w akcji, każde miasto po zakończeniu rywalizacji otrzyma od organizatora szczegółowe statystyki o jej uczestnikach oraz tzw. „mapę ciepła”, która w sposób szczegółowy pokaże jakimi drogami, ścieżkami czy szlakami poruszali się uczestnicy rywalizacji. Co z pewnością ułatwi w przyszłości odpowiednie planowanie nowych ścieżek rowerowych czy małej infrastruktury rowerowej w mieście.

Wszyscy, którzy jeżdżą na rowerze i są posiadaczem telefonu komórkowego, będą mogli wziąć udział  w rywalizacji. Trzeba będzie tylko pobrać darmową aplikację i wybrać miasto / obszar, dla którego chce się zbierać kilometry. Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego każdy uczestnik, bez względu na miejsce, w którym się znajduje, może kręcić kilometry dla swojej drużyny.

Będzie można także uczestniczyć w rywalizacji grupy utworzonej w ramach miasta, np. pomiędzy szkołami, firmami czy stowarzyszeniami. Wtedy rywalizacja będzie rozgrywała się bezpośrednio w danym mieście tworząc niezapomniane sportowe emocje!

 

Udział w zabawie będzie dla uczestników całkowicie bezpłatny!

Nakręćmy się na rower!

roweroWA_STOLICA_pOLSKI.jpeg

 

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 26-02-2019 16:34