12 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przemyśl gościł młodych delegatów Europejskiego Parlamentu Młodzieży

W ostatni poniedziałek, 25 bm. wypełniona po brzegi sala widowiskowa Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu była świadkiem niecodziennego wydarzenia. Tego dnia, na przemyskim wzgórzu zamkowym miało miejsce posiedzenie Regionalnej Sesji Selekcyjnej EYP - Europejskiego Parlamentu Młodzieży. Przemyśl jest jednym z trzech miast (obok Opola i Wrocławia), które przez trzy dni gościły w ramach EYP ponad 100 młodych parlamentarzystów z całej Polski i Europy.

 

EYP.png

 

Delegaci – w tym także przemyślanie - mieli nie tylko znakomitą okazję do poszerzenia swojej wiedzy na tematy społeczne i polityczne, ale spotkanie to stanowiło również znakomitą okazję m.in. do refleksji nad kwestiami dotyczącymi jakże ważnego w naszej części Polski dialogu międzykulturowego.

 

 

Sesje, które organizowane są przez członków Europejskiego Parlamentu Młodzieży generalnie mają charakter symulacji prac parlamentarnych. Uczestnicy spotkań dzielą się na grupy dyskusyjne, których liderami zostają doświadczeni moderatorzy. Podczas sesji, młodzi opracowują i przedyskutowują dany temat, dzięki czemu zgrabnie łączą naukę demokracji z dobrą zabawą.

 

 

 

Organising team Przemyśl 2019.jpeg

 

Europejski Parlament Młodzieży (ang. European Youth Parliament – EYP) to platforma edukacji obywatelskiej, wymiany poglądów oraz spotkań międzykulturowych młodych ludzi. Działamy od 1987 r. jako niezależna i ponadpartyjna organizacja non-profit. Jako Europejski Parlament Młodzieży EYP Poland, działamy nieprzerwanie od 2006 r., angażując ponad 1000 osób rocznie. Naszym celem jest zachęcenie studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych do aktywnego uczestnictwa w debacie na temat przyszłości Europy oraz w życiu społecznym i politycznym swojego regionu, kraju i kontynentu. Ponadto przyczyniamy się do ich rozwoju osobistego, dając im możliwość zaangażowania na wiele sposobów jako wolontariusze. Tym samym, wzmacniamy świadomość obywatelską młodego pokolenia. (źródło: www.eyppoland.com)

 

EYP1.jpeg

 

 

Agata Czereba

Zdjęcia: Regional Selection Conferences of EYP Poland

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 26-02-2019 13:01
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 26-02-2019 13:04