16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

„Oskar i pani Róża” na scenie Zamku Kazimierzowskiego

Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK, Stowarzyszenie Myśliwskie „CIETRZEW” w Lubaczowie, Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci oraz Polski Związek Łowiecki serdecznie zapraszają na magiczny wieczór pełen wzruszeń, podczas którego na zamkowych deskach zostanie wystawiony spektakl powstały na podstawie znakomitej powieść „Oskar i Pani Róża” Érica-Emmanuela Schmitta.

 

 

Zapraszamy!

 

- Sobota - 2 marca - godzina 17.00 -

- Sala widowiskowa Zamku Kazimierzowskiego -

Wstęp wolny*

 

OSKAR-I-PANI-ROZA-Plakat_z.jpeg

 

 „Oskar i Pani Róża” to najsłynniejsza powieść Érica-Emmanuela Schmitta, znakomitego francuskiego pisarza i filozofa, którego książki przetłumaczono na 35 języków. Czytelnicy na całym świecie pokochali go za niezrównaną wrażliwość i mądrość, z jaką opisuje nawet najbardziej skomplikowane emocje. Jest to opowieść o umierającym chłopcu i jego przyjaźni z wolontariuszką, którą chłopiec nazywa „ciocią”.

 

Czy w ciągu dwunastu dni można poznać smak życia i odkryć jego najgłębszy sens? Dziesięcioletni Oskar leży w szpitalu i nie wierzy już w żadne bajki. Na jego drodze staje tajemnicza pani Róża, która ma za sobą karierę zapaśniczki i potrafi znaleźć wyjście z każdej sytuacji…

 

Dzięki małemu Oskarowi ponad pół miliona Polaków przekonało się, że warto się cieszyć każdą chwilą życia.

 

OSKAR-I-PANI-ROZA-Plakat_835_x_1350.jpeg

 

 


*Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które można odebrać w siedzibie Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Przemyślu ul. Wyb. Ojca Św. Jana Pawła II 36a tel. 16 670 38 87 oraz w PCKiN ZAMEK tel. 16 678 50 61 w. 21 i 23.

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 26-02-2019 10:09
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 26-02-2019 10:20