13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Podwyżki cen za prąd. Prezydent pyta – PGE uspokaja

Zapowiadane, drastyczne podwyżki cen za energię elektryczną stały się pretekstem do zorganizowania przez władze miasta spotkania z Januszem Magoniem, prezesem i dyrektorem PGE ds. Obsługi Jednostek Samorządu Terytorialnego oraz Organów Państwa.

 

 

W piątek, 22 lutego br. w Urzędzie Miejskim w Przemyślu Zastępca Prezydenta Miasta Bogusław Świeży oraz Sekretarz Miasta Dariusz Łapa rozmawiali z J. Magoniem o tych niepokojących zapowiedziach.

 

PGE (1).jpeg

 

Gmina Miejska Przemyśl – jako odbiorca – pełni rolę lidera w tzw. grupie zakupowej. To oznacza, iż jest odpowiedzialna za wyłonienie najtańszego dostawcy energii elektrycznej dla mieszkańców miasta. Zapowiadana, drastyczna podwyżka cen jest zagrożeniem interesu ekonomicznego miasta, a w konsekwencji także jego mieszkańców. Prezydent Miasta Przemyśla przyjął to z ogromnym zaniepokojeniem, energia elektryczna bowiem jest niezbędna do funkcjonowania wielu jednostek samorządu lokalnego, by wymienić choćby: szkoły, przedszkola, żłobki czy domy pomocy społecznej... W związku z podwyżkami cen znacząco mogłyby wzrosnąć koszty funkcjonowania oświaty.

 

PGE (2).jpeg

 

Podczas piątkowego spotkania Janusz Magoń zapewnił, iż w bieżącym roku zostaną zachowane ceny, które obowiązywały w czerwcu 2018 r.

 

 

 

PGE (3).jpeg

 

 

Tekst i zdjęcia: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 22-02-2019 15:58
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 22-02-2019 16:00