17 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

W Krainie Zdrowia

6  lutego 2019r. na uroczyste spotkanie pod hasłem ,,W Krainie Zdrowia” do  Przedszkola nr 9 im. Czytelników Życia Przemyskiego przybyli wyjątkowi goście:  Przewodniczący Rady Osiedla ,,Przemysława”- p. H. Hawryś, Inspektor Wydziału Edukacji – p. K. Bugera, koordynator Szkół Promujących Zdrowie - p. A. Kuźmiek, koordynator Przemyskiej Akademii Talentów w Szkole Podstawowej nr 5 w Przemyślu – p. G. Szamli, Przewodnicząca Rady Rodziców – p. A. Szanter.

Po serdecznym powitaniu przez panią Dyrektor E. Bukalską rozpoczął się program artystyczny pt. ,,W Królestwie Babci i Dziadka” w wykonaniu uczestników zespołu ,,Płomyczki”, którego opiekunami są panie M. Dudziak i D. Krzeszowska.  Po głównej części przedstawienia, dzieci młodsze, pod kierunkiem pani D. Magoń-Więcyk, w ramach ubiegania się o Wojewódzki Certyfikat Sieci Szkół Promujących Zdrowie, zaprezentowały scenkę o tematyce prozdrowotnej ,,Witaminki”. Nie zabrakło uroczystego „Sto lat” i wielkich braw na zakończenie.

Wszyscy goście serdecznie się wzruszyli. W ich imieniu głos zabrał  H. Hawryś, który pogratulował wszystkim dzieciom występu oraz złożył wszystkim Babciom i Dziadkom najserdeczniejsze życzenia. Przemówiła także pani Agata Kuźmiek, która podziękowała za poruszenie tak ważnego tematu, jakim jest zdrowie. Wyraziła swoją radość z możliwości spotkania się partnerskich placówek i podziękowała wszystkim nauczycielom za trud i zaangażowanie w przygotowanie tej uroczystości.

Po części artystycznej każdy został zaproszony do degustacji świeżych i zdrowych owoców oraz domowych, wyśmienitych wypieków. Ten dzień i to wydarzenie dostarczyły bardzo wielu emocji. Wszyscy żegnali się bardzo czule i serdecznie. Dziękowali za wspaniałe chwile. Oby takich chwil w naszym przedszkolu było jak najwięcej…

 

 

Opublikował: Paweł Bugera | Data publikacji: 15-02-2019 12:56