17 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Urząd Miejski brał udział w ministerialnych testach nowego e-dowodu

e-dowod.jpeg

Urząd Miejski w Przemyślu był jednym z 34, w którym odbyły się pilotażowe testy dowodu osobistego z warstwą elektroniczną. Urzędnicy biorący udział w testach mieli możliwość sprawdzenia i przetestowania procedur związanych z nowym dowodem oraz jego obsługą. Począwszy od składania wniosku i kończąc na jego wydaniu. Przedmiotem przedsięwzięcia było również sprawdzenie innych procesów związanych już z samym użyciem e-dowodu osobistego w warunkach rzeczywistych.

Nowy dowód będzie zewnętrznie podobny do obecnego, wewnątrz będzie jednak znajdował się chip, w którego pamięci znajdą się m.in. dane identyfikacyjne umieszczone w warstwie graficznej, w tym zdjęcie biometryczne.

Pierwsze dowody z warstwą elektroniczną Polacy dostaną w marcu. Wnioski o wydanie e-dowodu będzie można składać od 4 marca. Dotychczasowe dokumenty zachowują ważność. Dowody z warstwą elektroniczną będą stopniowo zastępować dotychczasowe dowody - w miarę ich naturalnego procesu wymiany (np. z powodu końca ważności dotychczasowego dokumentu czy jego utraty).

Testy, które odbywały się w ostatnich tygodniach poza godzinami pracy przemyskiego Urzędu zakończyły się pomyślnie.

Opracował: Rafał Porada
/Materiał Źródłowy: Ministerstwo Cyfryzacji/

 

Opublikował: Rafał Porada | Data publikacji: 05-02-2019 16:45