11 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Jubileuszowe Manewry Szwejkowskie w Twierdzy Przemyśl zakończone

W niedzielny wieczór 8 lipca br. zakończyły się 10 Jubileuszowe Manewry Szwejkowskie w Twierdzy Przemyśl. Tę nawiązującą do historii słynnego Wojaka Szwejka w Przemyślu, imprezę rozpoczął w piątek IV Międzynarodowy Rajd Rowerowy Szlakiem Wojaka Szwejka, którego trasa liczyła blisko 140 km. Podczas trzydniowej imprezy mieszkańcy i turyści przybywający do naszego miasta mieli okazję zapoznania się i uczestniczenia w grach i zabawach szwejkowskich.
Drugi dzień manewrów rozpoczął Galicyjski Turniej Piłki Siatkowej Plażowej „O KUFEL J. SZWEJKA”. Również w sobotni poranek z Zaułku Wojaka Szwejka wyruszył rajd pieszy „ŚLADAMI J. SZWEJKA PO PRZEMYŚLU”. O godzinie 13.00 mieszkańcy Przemyśla tłumnie przybyli nad brzegi Sanu gdzie odbywały się Manewry Wodne. Wśród tradycyjnych punktów tej części programu znalazła się rekonstrukcja zdobycia beczki piwa w oblężonej Twierdzy Przemyśl. Tę prawdziwie sportową rywalizację podczas tegorocznych manewrów wygrała drużyna z Zasania. Równocześnie odbywała się aukcja psów zwyczajnych ze schroniska w Orzechowcach. Najmłodsi uczestnicy manewrów rywalizowali pomiędzy sobą strzelając z procy oraz puszczając „kaczki” i baloniki po Sanie z udziałem J. Szwejka.
Ostatni dzień imprezy zgromadził licznie przybyłych mieszkańców na pikniku odbywającym się na wzgórzu Zamku Kazimierzowskiego. W jego programie: jarmark austriacki, Mój szwejkowski kufel, Największa stopa, konkurs wiedzy o MZK, turniej wolnego palenia fajki, symultana szachowa, poczta balonowa, gry i zabawy sponsorowane oraz Galicyjskie gadanie. Podczas pikniku zostały wręczone nagrody i odznaczenia zdobyte przez uczestników drugiego dnia manewrów. Zabawę uświetniały koncerty i występy muzyczne. Zagrała między innymi kapela dęta ze Świętego, zespół prezentujący muzykę słowacką. O godzinie 18.00 w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego rozpoczął się spektakl pt.
Szwejk w Przemyślu w wykonaniu Teatru Fredreum. Na zakończenie 10 Jubileuszowych Manewrów Szwejkowskich w Twierdzy Przemyśl wystąpiła Kapela Bałkańska. Organizatorem imprezy był Sztab c. k. Twierdzy Przemyśl.

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

JPGManewry wodne 2007 (117,28KB)

JPGStrzelanie z procy do tarczy (138,96KB)

JPGManewry wodne 2007 (117,89KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 09-07-2007 08:43
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-06-2009 11:50