19 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Noc Iwana Kupały w Przemyślu

Związek Ukraińców w Polsce Oddział i Koło w Przemyślu zaprasza w dniu 7 lipca na „Noc Iwana Kupały”. Impreza ta odbędzie się obok Hotelu Gromada w Przemyślu. O godzinie 15.00 rozpocznie się kiermasz rękodzieła. Do 21.00 na uczestników czekać będą przysmaki tradycyjnej kuchni ukraińskiej. O godzinie 16.00 odbędzie się oficjalne otwarcia Święta „Nicz na Iwana Kupała”. Od godziny 16.30 do 19.00 odbędą się koncerty zespołów ludowych i tanecznych z Polski i Ukrainy: Mystecka Asocjacija, Nadija, Dibrowa, Arkan, Switanok. Natomiast od godziny 17.30 w programie wyplatanie wianków i rozpalanie ognisk. Oficjalne rozpoczęcie Obrzędu Misterium Kupalskiego rozpocznie się o godzinie 19.15. Od godziny 20.30 do 23.00 w programie: pokazy żywego ognia przez grupę „NITRO” oraz koncert muzyki estradowej podczas którego wystąpią zespoły folkowo-rockowe: „RUSYCZI” z Odessy i „BERKUT” z Olsztyna.
Wsparcia finansowego udzieliło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Prezydent Miasta Przemyśla. Partnerem projektu jest Centrum Kulturalne w Przemyślu.

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl