-9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

#beauty 2

Pod tym tajemniczym tytułem kryje się autorska wystawa fotografii Marty Kwolek i Mariusza Barana, której wernisaż odbędzie się 1 lutego br o godz. 17.00 w Galerii Zamek (wstęp wolny). Wydarzeniu towarzyszyć będzie występ kwintetu  wiolonczelowego z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. A. Malawskiego w Przemyślu.

Zdjęcia, które uruchomiły wyobraźnię mieszkańców Rzeszowa tym razem trafią do Przemyśla. Można je będzie oglądać już wkrótce w Galerii Zamku Kazimierzowskiego.

1 02 019 BEAUTY baner.jpeg

Marta Kwolek utalentowana i wielokrotnie nagradzana mistrzyni wizażu i styliska oraz Mariusz Baran fotografik z nieograniczoną wyobraźnią, czyli duet znakomity nie odpuszcza. Trwają właśnie ostatnie przygotowania do kolejnej odsłony wystawy #beauty2, która jest kontynuacją projektu sprzed trzech lat. W sumie czterdzieści zdjęć, czyli czterdzieści modelek, które Marta Kwolek wypatrzyła w Internecie, na ulicy, wyszukała wśród znajomych i setki godzin w studiu fotograficznym. Do tego bezcenny czas na przygotowanie modelek do zdjęć, czyli profesjonalny makijaż i stylizacje rodem z wybiegów wizjonerów światowego krawiectwa.

Zaczarowany świat, w którym rządzą kobiety i niczym nieskrępowana wyobraźnia. Fantazyjne stylizacje zwłaszcza nakrycia głowy powstały dzięki talentowi Marty Kwolek. Z pomocą przyszły wędrówki do lumpeksów. Efekt: kobiety jako księżniczki, caryce i kusicielki.

Mariusz Baran powtarza, że zdjęć nie powinno się oglądać, ale je czytać. Te słowa nabierają nowego znaczenia w kontekście projektu #beauty 2. Kobiety na jego fotografiach nie zatracają osobowości, nie są tylko obiektami, które trzeba podziwiać. Piękno jest wartością dostępną dla tych, którzy noszą je w sobie. Mariusz Baran podjął wyzwanie.

Wernisaż wystawy #beauty 2 w Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu już 1 lutego. Twórcy projektu nie zdecydowali jeszcze, czy powstanie trzecia seria docenionych w ogólnopolskim środowisku modowo-fotograficznym zdjęć.

Źródło:

Aktualności TVP3 Rzeszów

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 29-01-2019 13:13