6 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Audycje w Radio Rzeszów i TVP Info Teleexpres Extra o konkursie literackim w Szkole Podstawowej nr 5 w Przemyślu

21 stycznia 2019 roku w Radio Rzeszów została wyemitowana audycja pana Marka Cynkara dotycząca konkursu literackiego „Mój miś”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 5 w Przemyślu.  Uczniowie klas od I do VIII napisali wiele pięknych opowiadań, których bohaterami były misie. Celem konkursu było kształcenie literackie w zakresie tworzenia opowiadań twórczych, integracja oraz dobra zabawa. Powstały prace o wielkich walorach zarówno literackich jak i artystycznych. Jedne historie były zabawne, inne wzruszające.

DSCN8152.jpeg

Fundatorem nagród był Urząd Miasta w Przemyślu poprzez Zarząd Osiedla nr 16 „Mickiewicza”. Pomysłodawczynią i organizatorką konkursu była nauczycielka języka polskiego pani Agnieszka Olchowy. Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie, zostali nagrodzeni. Uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się na początku grudnia.

DSCN8153.jpeg

22 stycznia 2019 roku do szkoły przyjechał wraz z kamerą pan redaktor Jerzy Duszko z Telewizji Rzeszów, aby nakręcić materiał filmowy także  na ten temat. Przed kamerami rozmawiał z uczniami, którzy brali udział z konkursie, z panią dyrektor SP5 Małgorzatą Ziober oraz organizatorką wydarzenia – nauczycielką polskiego panią Agnieszką Olchowy. Materiał filmowy został wyemitowany w TVP Info w programie Teleexpress Extra.

DSCN8154.jpeg

Link do audycji w Radio Rzeszów - www.radio.rzeszow.pl

Link do materiału w TVP Info - www.tvp.info

Opublikował: Paweł Bugera | Data publikacji: 29-01-2019 09:49
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 29-01-2019 09:55