29 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Oddaj głos na lokalną inicjatywę społeczną!

Od 21 stycznia do 17 lutego wszyscy mieszkańcy Polski mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w ramach programu „Decydujesz, pomagamy”. Patronat nad programem objął Prezydent Przemyśla.

W regionie konkurują ze sobą: Fundacja Kompas, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Przemyślu, Fundacja „Dr Clown”.

Od 21 stycznia do 17 lutego klienci Tesco mogą głosować na projekty realizowane w ich najbliższej okolicy. Wystarczy zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny.

Projekty z Przemyśla i okolicy, które rywalizują ze sobą to:

  • Fundacja Kompas

Projekt polega na zorganizowaniu „Mistrzostw Podkarpacia Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Piłce Nożnej”. Uczestnikami będą podopieczni Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych z terenu województwa podkarpackiego.  Jego celem jest promowanie zdrowego stylu życia, sportu jako sposobu ograniczania ryzyka zachowań patologicznych, wytworzenie motywacji wśród młodzieży do samorozwoju przez sport. Turniej jest okazją do promocji miasta oraz szansą  zwiększenia organizacji imprez sportowo – rekreacyjnych.

  • Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Przemyślu

W ramach projektu zostanie zorganizowany Dzień Dziecka połączony z obchodami 100-lecia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Działania, takie jak zabawy ruchowe, gry, quizy, występy artystyczne podopiecznych będą kierowane głównie do dzieci i młodzieży z Przemyśla, w szczególności dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz z rodzin zastępczych.

  • Fundacja „Dr Clown”

Hospitalizacja to bardzo trudne doświadczenie - zwłaszcza w życiu dziecka. Celem jest zorganizowanie wyjątkowej wizyty z upominkami z okazji Dnia Dziecka u najmłodszych pacjentów przemyskiego szpitala, którzy cierpią nie tylko ze względu na samą chorobę, ale również ze względu na stres wynikający z hospitalizacji. Wesołe animacje, balony oraz wspaniałe prezenty magicznie wyczarują chwile zapomnienia o chorobie.

 

W V edycji programu w każdym ze 125 mikroregionów przyznane zostaną trzy granty, w wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 złotych. O tym, jakie projekty wejdą w życie w poszczególnych mikroregionach, decydują klienci Tesco, którzy za jeden paragon otrzymują jeden żeton, uprawniający do głosowania na ich zdaniem – najciekawszy i najpotrzebniejszy – projekt.

Razem możemy więcej!

Tesco wraz z Fundacją Tesco od 2016 roku realizuje program społeczny „Decydujesz, pomagamy” i tym samym wspiera mieszkańców naszego kraju w realizowaniu ich pomysłów na lokalne inicjatywy. Projekty dotyczyły ważnych dla klientów aspektów: edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych i wielu innych. Listę wszystkich projektów, na które można głosować w V edycji programu „Decydujesz, pomagamy” oraz dotychczasowo zrealizowane projekty można znaleźć na stronie www.tesco.pl/pomagamy.

Partner strategiczny Partner merytoryczny
logo_tesco_m.jpeg logo_stocznia_m.jpeg

 

Plakat_decydujesz.jpeg

 

Tesco Polska jest czołową siecią sklepów samoobsługowych, funkcjonującą na polskim rynku od 1995 roku. Struktura sieci składa się na blisko 380 sklepów – od hipermarketów po małe osiedlowe supermarkety. Firma zatrudnia około 20 tys. osób i oferuje klientom produkty ponad 3700 polskich dostawców. Co tydzień sklepy Tesco odwiedza ponad 5 milionów klientów. Firma od lat konsekwentnie angażuje się w działania społeczne prowadząc programy edukacyjne – „Od uprawy do potrawy”, promując zdrowy styl życia oraz podejmując wiele inicjatyw społecznych takich jak program „Decydujesz, pomagamy”, zbiórki żywności dla potrzebujących czy walka z marnowaniem żywności nie tylko w ramach własnej sieci, ale w całym łańcuchu dostaw.
Więcej informacji: www.tesco.pl

Fundacja Tesco powstała z inicjatywy Tesco Polska w 2012 roku jako kolejny krok w rozwoju strategii zaangażowania społecznego i długofalowych działań charytatywnych realizowanych przez firmę Tesco. Celem działania Fundacji jest wspieranie wartościowych inicjatyw i projektów społecznych, ukierunkowanych na pomoc dzieciom i młodzieży oraz integracje i zaangażowanie na rzecz wspólnego dobra społeczności lokalnych. Fundacja realizuje programy pomocowe w obszarach związanych z pomocą społeczną, edukacją i ochroną zdrowia.
Za swoją działalność  została wyróżniona odznaką „Przyjaciel Dziecka” oraz tytułem „Filantrop Krakowa A.D. 2014” oraz medalem ”50 Lat dla Zdrowia Dzieci” Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.
Więcej informacji:  www.fundacjatesco.pl

Fundacja Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” powstała, aby rzetelnie i krytycznie opisywać wyzwania dotyczące życia społecznego w Polsce. Opracowuje i upowszechnia innowacyjne rozwiązania, które mogą pomóc sprostać tym wyzwaniom. Szuka ich, łącząc perspektywę badaczy-akademików i aktywistów społecznych oraz podejmując działania koncentrujące się na kluczowych zagadnieniach: rozwoju wspólnot lokalnych, innowacjach społecznych, wolontariacie oraz partycypacji obywatelskiej. Więcej informacji: www.stocznia.org.pl

 

Kontakt dla mediów:
Joanna Żołnierska
Email:

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 25-01-2019 12:34