19 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

"Ranny ptaszek", czyli mocna dawka czarnego humoru

Mocna dawka humoru i ważne międzyludzkie sprawy, czyli prawdziwa czarna komedia. Dwa akty rozpięte na wielu emocjach – blisko życia, ludzkich ułomności, codziennych śmiesznostek i niespełnionych tęsknot. Spektakl "Ranny ptaszek" już 26 stycznia 2019 r. godz. 18.00 w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego.

Bilety w cenie 40 zł i 50 zł do nabycia w sklepie muzycznym „MUSICLAND” ul. Serbańska 13, tel. 16 675 01 82 oraz na godzinę przed spektaklem na Zamku Kazimierzowskim

ranny ptaszek banerek.jpeg

Dwa akty rozpięte na wielu emocjach – blisko życia, ludzkich ułomności, codziennych śmiesznostek i niespełnionych tęsknot.

Reżyser zabiera nas – niczego niespodziewających się po dojrzałym małżeństwie i bezdomnym – w dziką podróż kolejką górską. Powolne wspinanie się w górę, każdorazowo kończy się szaleńczą jazdą w dół. Dodatkowych smaczków dostarcza język dramatu w świetnym, niezwykle „malowniczym” tłumaczeniu Mirosława Połatyńskiego.
Ranny Ptaszek skłania do refleksji, co warto jest w życiu traktować ze śmiertelną powagą, a co z przymrużeniem oka ; lub też: czy lepiej to robić samemu, czy jednak w parze…

„Ranny ptaszek” wzruszał do łez prapremierową widownię w Londynie, bawił teatromanów w Montrealu i Vancouver. Sztuka nagradzanej kanadyjskiej dramatopisarki i reżyserki filmowej, Colleen Murphy, nareszcie do obejrzenia w Polsce!

Dla statecznych par – może ku przestrodze. Dla młodych małżeństw – może ku nauce.

Dla widza wyrobionego – aktorstwo bez chałtury. Dla nowicjusza w teatrze – trzymająca w napięciu akcja.

Polecamy, zapraszamy!

I nie zapomnijcie zamknąć na noc drzwi do domu!

NA SCENIE ZAMKU KAZIMIERZOWSKIEGO WYSTĄPIĄ:
- Barbara Bursztynowicz,
- Wojciech Wysocki,
- Tomasz Błasiak.

obsada RANNY PTASZEK.jpeg

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 22-01-2019 15:51