15 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przemyślanie jak zwykle nie zawiedli

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończył się w cieniu tragedii, która miała miejsce w Gdańsku, jednak pomimo tego szczytny cel przyświecający tej jednej z największych na świecie akcji charytatywnej został osiągnięty, a zaangażowanie przemyślan w zbiórkę i wspólną zabawę było ogromne. Sztab WOŚP w naszym mieście podał oficjalną kwotę, którą wolontariusze zebrali w niedzielę wśród mieszkańców - 96 727, 72 zł. Pełna kwota będzie znana po zakończeniu licytacji internetowych.

W niedzielę 80 wolontariuszy z identyfikatorami i skarbonami Orkiestry, czyli młodzież przemyskich szkół zachęcało mieszkańców do wsparcia WOŚP. Nie sposób wymienić wszystkich instytucji, organizacji i przedsiębiorstw, które włączyły się w akcję i uatrakcyjniły tegoroczny finał. Jak zwykle oryginalnie, kąpielą w Sanie i wypuszczeniem balonów w kształcie serc, zachęcały do wsparcia zbiórki przemyskie morsy. Na przemyskich ulicach widoczni byli także zawodnicy futbolu amerykańskiego Przemyśl Bears, do wspólnej zabawy zachęcali przemyscy restauratorzy, biegacze i członkowie klubów fitness. To co zawsze towarzyszy finałom to muzyka, a tą zapewniły przemyskie zespoły X-Trio, Szarotki (5bsp), Pigs, DJ Rafał Błachut Bleiz, Fabryka Snów i jako gwiazda wieczoru zespół BROWN. Tegoroczne światełko do nieba miało zaś formę teatru ognia. Do wspólnego przeżywania finału na scenie zachęcał Prezydent Miasta Wojciech Bakun wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej Ewą Sawicką i swoim zastępcą Bogusławem Świeżym.


 

Impreza w Rynku odbywała się pod patronatem Prezydenta Wojciecha Bakuna, a szczególne podziękowania należą się firmom sponsorującym, "Stowarzyszeniu Zmieniamy" Przemyśl oraz Młodzieżowemu Domowi Kultury w Przemyślu.

WOSP-mors_1.jpeg

WOSP_0.jpeg

 

 

 

WOŚP1.jpeg

WOŚP2.jpeg

 

tekst: Witold Wołczyk

zdjęcia: Piotr Michalski, Artur Komorowski, Tomasz Beliński

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 14-01-2019 15:10
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 27-02-2019 15:27