4 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

WOŚP zagra po raz 27. Nie tylko zbiórka, ale i koncerty.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Polsce po raz 27. 13 stycznia na przemyskie ulice wyruszy około 80 wolontariuszy, do akcji włączyło się wiele przemyskich organizacji i przedsiębiorców, a co najważniejsze finał uatrakcyjni występ zespołów muzycznych na scenie w przemyskim Rynku. Koncerty rozpoczną się o 15.30 i zakończą o 21.00.

Po kilku latach przerwy sztab WOŚP w Przemyślu powrócił do Młodzieżowego Domu Kultury. 80 wolontariuszy z identyfikatorami i skarbonami Orkiestry, to młodzież przemyskich szkół, która będzie kwestować na głównych ulicach miasta w godz. od 9:00 do 16:00. Osoby chcące przekazać pieniądze mogą to zrobić również w siedzibie Sztabu przy MDK w godz. od 14:00 do 17:00. Skarbony stacjonarne znajdują się również w kilku punktach w mieście:
- SMSKurier - Grunwadzka 13,
- Hurtownia DOMET, ul. Mickiewicza 28,
- Hurtownia ANMA - ul. Węgierska 102,
- DIAMOND CLUB - ul. Prądzyńskiego 13,
- HOT'N RIDE, ul. Grunwaldzka 72.

Również po kilku latach przerwy koncerty towarzyszące finałowi wracają na przemyski Rynek. Pod hasłem "Przemyscy artyści dla WOŚP" wystąpią: X-Trio, Szarotki (5bsp), Pigs, DJ Rafał Błachut Bleiz, Fabryka Snów i jako gwiazda wieczoru zespół BROWN. Ponadto uczestnicy mogą spodziewać się wielu dodatkowych atrakcji ze strony firm i organizacji, które włączyły się w akcję, takich jak przemyskie morsy, Lejdis Fitness, Przemyśl Bears, Hot'n Ride, Pracownia Artystyczna WARSZTATOWO, restauracja Bosko i wiele, wiele innych. Impreza w Rynku odbywa się pod patronatem Prezydenta Wojciecha Bakuna, a szczególne podziękowania należą się firmom sponsorującym, "Stowarzyszeniu Zmieniamy" Przemyśl oraz Młodzieżowemu Domowi Kultury w Przemyślu.

WOŚP_Przemyśl.png

Prowadzona są również licytacje online gadżetów WOŚPowych na stronie Allegro: https://aukcje.wosp.org.pl/listing?sellerId=54460982

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywa się pod hasłem: POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE. Gramy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju.

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 09-01-2019 17:13