2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

W hołdzie "Żołnierzowi Wyklętemu"

8 stycznia 1914 w Jarosławiu urodził się mjr Władysław Koba. Bohater II wojny światowej i żołnierz antykomunistycznego podziemia spoczywa na przemyskim cmentarzu zasańskim, gdzie zapłonęły dzisiaj biało czerwone znicze.

Z okazji urodzin mjr Władysława Koby w imieniu Prezydenta Miasta znicze na jego grobie zapalił Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Janusz Łukasiewicz. Ten jeden z Żołnierzy Niezłomnych był ostatnim komendantem Okręgu Rzeszowskiego Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. Został stracony na mocy wyroku komunistycznego Wojskowego Sądu Rejonowego w Rzeszowie 31 stycznia 1949 roku, a jego szczątki odnalezione przez IPN, spoczęły w grobie rodzinnym w Przemyślu w 77.rocznicę napaści Związku Sowieckiego, w 2016 roku.

Koba_1.jpeg

Koba_2.jpeg

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 08-01-2019 16:49
|
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl