2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju na Ukrainę

W miejscu planowanego przejścia granicznego Malhowice - Niżankowice odbyło się 4 stycznia br. tradycyjne przekazanie przez harcerzy Hufca Ziemi Przemyskiej i Starostę Przemyskiego Jana Pączka Betlejemskiego Światła Pokoju społeczności ukraińskiej, w tym władzom administracyjnym i płastunom. W uroczystości wziął udział Prezydent Miasta Wojciech Bakun wraz ze swoim zastępcą Bogusławem Świeżym, a także przemyscy parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych.

Spotkanie na granicy polsko - ukraińskiej było także okazją do złożenia sobie życzeń przez mieszkańców przygranicznych miejscowości i podzielenia się opłatkiem i prosforą, które poświęcone zostały przez kapłanów.

 

 

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 04-01-2019 16:39
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 07-01-2019 18:45
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl