2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Otwarto wystawę "Twarze rzeszowskiej bezpieki"

W czwartek 5 lipca br. o godz. 16.00 na przemyskim Rynku otwarta została wystawa "Twarze rzeszowskiej bezpieki". Jest to kontynuacja wystawy, którą do niedawna można było oglądać w Rzeszowie. Tablice zostały uzupełnione o panele przedstawiające sylwetki przemyskich funkcjonariuszy. Organizatorami wystawy są Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie oraz Urząd Miejski w Przemyślu. Żywa lekcja historii przyciąga wielu mieszkańców, którzy odwiedzają wystawę pomimo nie sprzyjającej aury.
Fotografie i dokumenty prezentowane na wystawie pochodzą ze zbiorów Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie, Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu oraz Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Łodzi. Ponadto wykorzystano publikację Mirosława Piotrowskiego, Ludzie bezpieki w walce z Narodem i Kościołem.

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta


JPGPrzedstawiciel IPN w Rzeszowie

JPGEwa Leniart - Dyrektor IPN Oddział w Rzeszowie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl