12 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zacznij korzystać z aplikacji mObywatel

Ministerstwo Cyfryzacji informuje o nowej możliwości potwierdzania tożsamości w instytucjach publicznych przy pomocy aplikacji mObywatel. Aplikacja mObywatel pozwala na okazanie mTożsamości na ekranie telefonu komórkowego oraz na przekazanie tego mDokumentu na telefon komórkowy innej osoby celem umożliwienia tej osobie zapoznania się z tym dokumentem oraz sprawdzenia autentyczności i pochodzenia tego mDokumentu, co w rezultacie pozwala na potwierdzenie tożsamości użytkownika tej aplikacji.

mobywatel-aplikacja-mobilna.jpeg

Aby skorzystać z możliwości aplikacji należy posiadać ważny profil zaufany będący cyfrowym poświadczeniem tożsamości osoby, jest on bezpłatny i umożliwia między innymi prowadzenie korespondencji z Urzędami w całej Polsce przy użyciu komunikacji elektronicznej w tym elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP). Aby dokonać rejestracji profilu zaufanego kliknij poniższy obrazek.

pz_gov_pl.jpeg

Zastrzec należy, że mTożsamość nie może być wykorzystywana w sytuacji, gdy przepisy prawa literalnie stanowią o konieczności ustalenia tożsamości osoby fizycznej na podstawie dokumentu tożsamości, czyli na przykład na podstawie dowodu osobistego lub paszportu. Jednakże w pozostałych przypadkach, kiedy katalog dokumentów wymaganych w celu stwierdzenia tożsamości nie został określony, w celu stwierdzenia tożsamości osoby może być wykorzystywana mTożsamość.

app_store.jpeg g_play.jpeg

 

m_obywatel.jpeg

/przyg. R. Porada - Biuro Informatyczne/

Opublikował: Rafał Porada | Data publikacji: 14-12-2018 10:02
Modyfikował: Rafał Porada | Data modyfikacji: 14-12-2018 10:06