7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. W związku z tym w Szkole Podstawowej nr 5 w Przemyślu przez cały listopad trwał Konkurs Literacki „Mój miś”.

0001.jpeg

Uczniowie klas od I do VIII napisali wiele pięknych opowiadań, których bohaterami były misie. Celem konkursu  było kształcenie literackie w zakresie tworzenia opowiadań twórczych, integracja oraz dobra zabawa. Uczniowie ochoczo przystąpili do pracy. Powstały prace o wielkich walorach zarówno literackich jak i artystycznych. Jedne historie były zabawne, inne wzruszające.

Fundatorem nagród był Urząd  Miasta w Przemyślu poprzez Zarząd Osiedla nr 16 „Mickiewicza”. Pomysłodawczynią i organizatorką konkursu była nauczycielka języka polskiego pani Agnieszka Olchowy.

Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie, zostali nagrodzeni. Uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się na początku grudnia. Z rąk dyrektora szkoły  – pani Małgorzaty Ziober oraz przewodniczącej Zarządu Osiedla nr 16 „Mickiewicza” pani Janiny Ścibiwołk, wszyscy otrzymali dyplomy, słodycze oraz … misie. Każde dziecko, obdarowane takim pluszowym przyjacielem, było bardzo zadowolone. Nawet młodzież z klas starszych, nie kryła uśmiechu na widok przytulanki. Wszak misie kochamy wszyscy.

 

 

Opublikował: Paweł Bugera | Data publikacji: 12-12-2018 11:51