13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Koncert finałowy Festiwalu Muzyki Akordeonowej

Trwający od 5 do 8 grudnia br. w Przemyślu 25. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Akordeonowej zakończy kolejny niezwykły koncert. 8 grudnia o godzinie 18 w Zamku Kazimierzowskim wystąpią Grzegorz Palus oraz Alena Budzinakova–Palus, którym towarzyszyć będzie Przemyska Orkiestra Kameralną pod dyrekcją Przemysława Zycha. 

Będzie to pierwsze w historii polskiej akordeonistyki wykonanie Koncertu na duet akordeonowy i orkiestrę smyczkową autorstwa Anny Sowy. Na program koncertu złożą się także: J.S. Bach Koncert na orkiestrę i dwa klawesyny c-moll BWV 1060 oraz Koncert na dwa bajany i orkiestrę – "Pamięci Tych, którzy przyczynili się do zniesienia żelaznej kurtyny” słowackiego kompozytora Petera Machajdika. Będzie to prawykonanie światowe nowej wersji na duet akordeonowy, orkiestrę smyczkową, fortepian i instrumenty perkusyjne.

koncert_finałowy.jpeg

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl