17 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Szeptany Przemyśl Kobiecy – wybierz się w (audio) spacer po Przemyślu…

W stulecie Niepodległości Polski, w stulecie praw wyborczych kobiet organizatorzy przedsięwzięcia postanowili opowiedzieć o tych kobietach, które współtworzyły Przemyśl. O pisarkach, poetkach, nauczycielkach, opiekunkach sierot, psychoanalityczkach, sprzedawczyniach, lekarkach, bibliotekarkach, malarkach, kobietach domowych i publicznych, walecznych i silnych, odważnych, przecierających szlaki prekursorkach… Żydówkach, Ukrainkach, Polkach…

 

Spotykamy się w poniedziałek 10 grudnia o 19:00 w Rynku Starego Miasta (przy kamienicy nr 26)!


*Ze sobą należy zabrać telefon, na który będzie można pobrać plik z opowieściami i słuchawki (link do pliku udostępniony zostanie w niedzielę 9.12.)

*Można zabrać ze sobą termos i ciepłą herbatkę. Każdy otrzyma mapkę do spaceru.

 

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Szeptany Kobiecy Przemyśl.jpeg

 

 

Spacer audio "Szeptany Przemyśl Kobiecy" powstał w ramach projektu "Zacznij działać! Przyłącz się!" finansowanego ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020, realizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia "Pro Carpathia".

 


Realizacja nagrania: Anna Dąbrowska.

 


Nagranie zrealizowano w partnerstwie stowarzyszeń: Związek Ukraińców w Polsce Koło w Przemyślu (Narodnyj Dim), Wspólnie na 100, Towarzystwo Ulepszania Miasta, Stowarzyszenie Terapii przez Sztukę "Katarsis", EUROPA DONNA Przemyśl, Fundacja Wymiany Kulturowej toTU toTAM, Kontrabanda Literacka, Przedsiębiorstwo Społeczne "Warsztatowo" Sp. z o.o., Rutha Sp. z o.o.

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 06-12-2018 09:36