4 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wykład, wystawa i prezentacja pieśni na podsumowanie „Spotkania z Niepodległą” – ZAPRASZAMY!

W związku z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości Województwo Podkarpackie i Centrum Kulturalne w Przemyślu serdecznie zapraszają na wyjątkowe spotkanie  - „Spotkanie z Niepodległą”. Tego rodzaju spotkania już wcześniej odbywały się w innych miastach naszego województwa. Tym razem spotkamy się w Przemyślu, w ramach tego wydarzenia odbędzie się podsumowanie projektu. Wyjątkową  prelekcję wygłosi dr Grzegorz Szopa zatytułowaną "...Za sprawę mojej Ojczyzny..." - Orlęta Przemyskie w walce o polskość miasta w 1918 r., który przypomni nam historię naszego miasta, jej młodych, odważnych i walecznych mieszkańców, którzy odegrali znaczącą rolę w obronie Przemyśla.

 

spotkanie z niepodległą z.jpeg

 

Wydarzeniu towarzyszyć będzie zorganizowana przez Województwo Podkarpackie i IPN Oddział w Rzeszowie wystawa popularnonaukowa „Młodzi dla Niepodległej” prezentująca postawy młodego pokolenia w tak burzliwym, ale jakże ważnym czasie dla naszego Narodu. Dodatkowo odbędzie się prezentacja pieśni o Przemyskich Orlętach.

 

Wszystkich zainteresowanych, a szczególnie mieszkańców Przemyśla chcących przypomnieć  i poszerzyć swoją wiedzę dotycząca historii naszego miasta serdecznie zapraszamy w piątkowe popołudnie 14 grudnia 2018 r. o godz. 17:00 do Klubu „Piwnice” w Centrum Kulturalnym w Przemyślu.

 

spotkanie z niepodległą.jpeg

 

 

Wstęp wolny.

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 05-12-2018 13:28
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 05-12-2018 13:31
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl