10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wyjątkowy jazz Michała Urbaniaka na Zamku Kazimierzowskim

Dla wszystkich miłośników jazzu na najwyższym poziomie było to wydarzenie na miarę nagrania w 1974 roku przez Columbia Records w Nowym Jorku legendarnej płyty „Atma”, bo właśnie utwory z tej płyty były prezentowane podczas tego unikatowego koncertu. Zawiera ona fuzję nowoczesnego, elektronicznego jazzu, swingujących rytmów latynoskiej bossa novy oraz tradycyjnego polskiego folkloru. W oryginalnym nagraniu – razem z Michałem Urbaniakiem -  wzięli udział: Urszula Dudziak, Wojciech Karolak, Paweł Jarzębski, Czesław „Mały” Bartkowski oraz Ray Mantilla. Był to początek wielkiej kariery artysty w USA.

 

MU (1).jpegPRAWDZIWE PRZEŻYCIA NA PRAWDZIWYM KONCERCIE PRAWDZIWEGO ARTYSTY


Na zamkowej scenie razem ze światowej sławy muzykiem, wirtuozem skrzypiec i saksofonu Michałem Urbaniakiem wystąpili znakomici muzycy: polski pianista i kompozytor Michał Wróblewski oraz Amerykanie: charyzmatyczny gitarzysta basowy Otto Wiliams, trębacz Michael „Patches” Steward oraz dwukrotnie nominowany do nagrody Grammy perkusista Frank Parker.

 

MU (5).jpegJeden z najlepszych jak do tej pory prezentowanych na scenie Zamku Kazimierzowskiego no i chyba w ogóle w naszym mieście koncert zgromadził nadkomplet na widowni. Towarzyszyły mu ogromne, pozytywne emocje, długie chwile wzruszeń, artystycznych uniesień i nawet wtedy, gdy sala już opustoszała to wydawało się że dźwięki, które dopiero co ucichły nadal krążą gdzieś pomiędzy rzędami sali widowiskowej. Prawdziwa muzyczna uczta trwała dwie wspaniałe godziny. Niestety tylko dwie godziny.

 

 

 

 

 


Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
fot. Tomasz Beliński 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 05-12-2018 13:05