9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

70 lat Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3 w Przemyślu [ZDJĘCIA]

„Anioły są wśród nas, spotykasz je co dzień.
Znajomą mają twarz…

Mijają mnie, mijają cię.

Anioły są wśród nas, spotykasz je co dzień.
Znajomą mają twarz…
Rozejrzyj się, a rozpoznasz je…”

 

4 grudnia br. uroczysty jubileusz 70-lecia swojego powstania obchodził Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 3 w Przemyślu, który już od ponad pół wieku służy młodzieży niepełnosprawnej, przy czym obok celów dydaktycznych i wychowawczych realizuje szeroko pojęty proces rewalidacji.

            Na tablicy, którą możemy dostrzec przed wejściem do Ośrodka, od czasu jego powstania, do chwili obecnej widniały różne nazwy. Jednak zawsze w owym miejscu priorytetem było dobro młodzieży niepełnosprawnej, która w tej wyjątkowej Szkole dostawała nie tylko szansę na zdobycie wykształcenia, ale przede wszystkim miała możliwość wyrównania życiowych szans, mogła się tu usprawniać oraz rehabilitować…

 

fot. Agata Czereba (2).jpeg

 

Nauczyciele, uczniowie, współpracownicy i przyjaciele  Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3 w Przemyślu, spotkali się wtorkowym (4 bm.) przedpołudniem, by w urokliwych murach Zamku Kazimierzowskiego uczcić dumny Jubileusz 70 lat działalności jakże ważnej na mapie przemyskich szkół placówki oświatowej.

 

fot. Agata Czereba (5).jpeg

 

Wśród zaproszonych gości, obok najbliższym szacownej Jubilatce – uczniom, rodzicom i nauczycielom, znaleźli się również: Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun, radni Rady Miejskiej Małgorzata Gazdowicz, Andrzej Berestecki i Andrzej Zapałowski, reprezentanci parlamentarzystów, Naczelnik Wydziału Rozwoju Inwestycji i Funduszy Zewnętrznych Beata Bielecka, Naczelnik Wydziału Edukacji Elżbieta Tarnawska, dyrektorzy przemyskich placówek oświatowych, a także przedstawiciele rozmaitych instytucji i organizacji na co dzień współpracujących z SOSW nr 3.

 

fot. Agata Czereba (3).jpeg

 

Rolę gospodarza uroczystej Gali pełniła  Barbara Jabłońska - dyrektor placówki. Po przywitaniu licznie zebranych gości oddała głos Prezydentowi Miasta Przemyśla Wojciechowi Bakunowi:

- Historia Ośrodka jest bardzo ciekawa i niezwykle budująca. To historia ludzi, którzy poświęcili swoje życie, żeby pomagać innym… Wszystko zaczęło się od 1947 roku, kiedy w tym najcięższym czasie – po wojnie – 20 dziewcząt znalazło schronienie przy ulicy Tatarskiej 4. A później… Nastąpił dynamiczny rozwój Ośrodka, w którym do dnia dzisiejszego osoby potrzebujące otrzymują nie tylko wykształcenie, ale także znajdują nieocenioną pomoc i wsparcie. (...)   - powiedział Prezydent Wojciech Bakun.

 

fot. Agata Czereba (8).jpeg

 

Włodarz podziękował wszystkim osobom tworzącym Specjalny Ośrodek Szkolno -  Wychowawczy nr 3 w Przemyślu. Wspomniał też o tych, których już dziś z nami nie ma, a którzy przez minione 70 lat czynili w nim dobro…

- Życzę wszystkim Państwu, byście mieli siłę na dalsze lata pełnienia swojej szlachetnej misji. By przemyska młodzież zawsze miała w Was wsparcie i aby czuła, że to wsparcie jest prawdziwe i bezinteresowne.

 

fot. Agata Czereba (45).jpeg

 

Po morzu życzeń i prezentów nastąpił czas na występy artystyczne w wykonaniu młodzieży – uczniów SOSW nr 3 w Przemyślu. Zaprezentowali oni cały wachlarz talentów – na przemian wzruszali recytacją lirycznych utworów lub bawili do łez wyjątkowo dowcipnymi scenkami kabaretowymi. Tak zwaną „wisienką na torcie” okazały się popisy wokalne jednej z uczennic Ośrodka – Martyny Kołodziej, które w szczególny sposób uświetniły jakże atrakcyjną artystyczną część uroczystości.

 

 

 


Tekst i zdjęcia: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 05-12-2018 10:38
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 05-12-2018 11:03