11 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

10 Jubileuszowe Manewry Szwejkowskie w Twierdzy Przemyśl

W dniach od 6 do 8 lipca br. odbędą się 10 jubileuszowe Wielkie Manewry Szwejkowskie w Twierdzy Przemyśl. Organizatorem tej imprezy jest Przemyskie Stowarzyszenie Przyjaciół Dobrego Wojaka Szwejka. Jubileuszowej mobilizacji na manewry towarzyszy również 5 Krajowe Forum Szwejkowskie. Już w piątek 6 lipca br.
o godz. 9.00 na przemyskim Rynku wystartuje IV Międzynarodowy Rajd Rowerowy. Godzinę później przy Zaułku Wojaka Szwejka oficjalnie rozpoczęte zostaną 10 Manewry Szwejkowskie.
Drugi dzień rozpocznie się na plaży miejskiej o godzinie 8.30 Galicyjskim Turniejem Piłki Siatkowej Plażowej „O KUFEL J. SZWEJKA”. Miłośników pieszych wędrówek prosimy o przybycie na godzinę 9.00 do Zaułku Wojaka Szwejka, gdzie rozpocznie się rajd pieszy „ŚLADAMI J. SZWEJKA PO PRZEMYŚLU”. Tradycją manewrów są Manewry Wodne, na które zapraszamy o godz. 13.00 na teren pomiędzy mostami drogowym a kolejowym. W tej części programu:

- rekonstrukcja zdobycia beczki piwa w oblężonej Twierdzy Przemyśl
- aukcja psów zwyczajnych ze schroniska w Orzechowcach
- pływanie na byle czym: "Wanna - Szaflik 2007"
- puszczanie „kaczek” i baloników po Sanie z udziałem J. Szwejka

Ostatni trzeci dzień jubileuszowej imprezy to PIKNIK SZWEJKOWSKI, który rozpocznie się w niedzielne popołudnie o godzinie 15.00. Miejscem pikniku Szwejkowskiego tradycyjnie jest Zamek Kazimierzowski urokliwe miejsce, które wiele wspólnego ma ze śladami J. Szwejka w Przemyślu. To impreza o charakterze familijnym, na którą organizatorzy zapraszają małych i dużych Przemyślan. W programie pikniku Szwejkowskiego:

- godz. 15.30 - koncert orkiestry dętej ze Świętego
- godz. 16.00 - koncert zespołu ze Słowacji
- godz. 18.00 - sztuka pt. "Szwejk w Przemyślu" w wykonaniu Teatru Fredreum miejsce: sala Zamku Kazimierzowskiego /tylko dla dorosłych/
- godz. 19.00 - koncert Kapeli Bałkańskiej
- w trakcie pikniku: jarmark austriacki, Mój szwejkowski kufel, Największa stopa, konkurs wiedzy o MZK, turniej wolnego palenia fajki, symultana szachowa, poczta balonowa, gry i zabawy sponsorowane, Galicyjskie gadanie, itp.

Szczegółowych informacji na temat programu 10 Manewrów Szwejkowskich Twierdzy Przemyśl udziela Sztab c. k. Twierdzy Przemyśl. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.


Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

JPGJubileuszowe 10 Manwery szwejkowskie w Twierdzy Przemyśl

Opublikował:  | Data publikacji: 05-07-2007 07:46
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-06-2009 11:50