30 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

MNZP przedstawia: Symfonia czerni i bieli - fotografie Władysława Sokołowicza

Dyrektor Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej - Jan Jarosz zaprasza na otwarcie wystawy Symfonia czerni i bieli. Fotografie Władysława Sokołowicza ze zbiorów Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej

 

Logo Muzeum.png

 

Wernisaż odbędzie się 14 grudnia 2018 roku o godzinie 17.00 w Muzeum Historii Miasta Przemyśla

(oddziale Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej)

 

symfonia z.jpeg

 

O wystawie i Artyście:

Od 14 grudnia 2018 r. do 10 lutego 2019 r. w Atelier Fotograficznym Hennera w Muzeum Historii Miasta Przemyśla będzie czynna wystawa Symfonia czerni i bieli prezentująca fotografie Władysława Sokołowicza ze zbiorów Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej.

Władysław Sokołowicz żył w latach 1902-1968. Ukończył Salezjańską Szkołę Organistów w Przemyślu i studia muzyczne w Konserwatorium Lwowskim. Pracował jako organista katedralny w Przemyślu i kolegiaty w Krośnie. Był dyrygentem Towarzystwa Muzycznego i chóru katedralnego w Przemyślu.

Fotografią artystyczną zajmował się przez niecałą dekadę lat trzydziestych dwudziestego wieku. Należał w tym czasie do lwowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Fotograficznego. Swoje prace pokazywał na wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Po pięćdziesięciu latach od śmierci fotografa otwieramy dla Państwa wystawę pokazującą wybrane zdjęcia z kolekcji muzealnej. Wśród nich są portrety i pejzaże, które przedstawiają przede wszystkim widoki Przemyśla i okolic.

 

symfonia.jpeg

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 04-12-2018 09:28
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 04-12-2018 09:29