2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

„Pogódźmy się na Święta” – ruszyła kampania, która zbliża ludzi...

Ruszyła kampania mediacyjna „Pogódźmy się na Święta”. To ogólnopolska akcja społeczna, której celem jest pojednanie zwaśnionych stron, które z jakiegoś powodu same nie potrafią się porozumieć w rodzinie czy w pracy. Organizatorzy chcą uświadomić wszystkim, że mediacja – to prawo, to przywilej, to pomoc.

 

Kampania ma za zadanie zbliżyć ludzi, którzy z jakiegoś powodu żyją w niezgodzie i sami nie potrafią się porozumieć. W życiu bywają różne sytuacje będące źródłem konfliktu, czasami rodzice się rozwodzą, bywa, że rodzeństwo latami ze sobą nie rozmawia itp. Mediatorzy chcą pomóc ludziom w odbudowaniu bądź nawiązaniu dobrych relacji z bliskimi współpracownikami bądź innymi ludźmi. O pomoc może się zwracać każdy.

 

pogódźmy się p.jpeg


„Pogódźmy się na Święta” to akcja społeczna, która wiąże się ściśle z Bożym Narodzeniem, jej organizatorzy chcą, by każdy w zgodzie i z uśmiechem na twarzy mógł zasiąść do wieczerzy wigilijnej. Święta to dobry okres by spróbować zażegnać konflikt – w rodzinie, sąsiedztwie, w miejscu pracy. Czym będzie pięknie nakryty stół, kolorowe pudełka pod choinką, kiedy nie będzie tego, co jest najważniejsze – zgody, porozumienia, relacji, która wspiera. Kampania mediacyjna dedykowana jest szczególnie osobom, które chcą poprawić wzajemne relacje z rodziną, osiągnąć porozumienie a przede wszystkim ofiarować sobie i bliskim najlepszy prezent na Święta – zgodę. Niezwykle trudną sprawą jest przełamanie się, zrobienie pierwszego kroku, pokazanie chęci porozumienia. Dotyczy to szczególnie spraw, które miały miejsce z przeszłości. Mediacje stwarzają warunki do rozmowy, wyjaśnienia, wysłuchania i osiągnięcie satysfakcjonującego porozumienia dla każdej ze stron. Warto spróbować.

 

 

Dokonać zgłoszenia sprawy do nieodpłatnej mediacji w Krajowej Kampanii Mediacyjnej „Pogódźmy się na Święta” można po przez wysłanie wiadomości pod adres e-mail: cam@cam.rzeszow.pl lub dzwoniąc pod nr tel. 723 111 638.

 

pogódźmy się.jpeg

 

 

Koordynatorzy akcji, zawodowi mediatorzy Podkarpackiego Centrum Arbitrażu i Mediacji:
Marzena Sochacka i Honorata Elińska

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 03-12-2018 12:15
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 03-12-2018 12:18