15 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Cudowna terapia na przemyskim Zamku [ZDJĘCIA]

CUDOWNA TERAPIA to komedia małżeńska, którą powinni zobaczyć wszyscy, który są, byli lub planują być w związku – to zdanie bardzo dosłownie wzięli widzowie stawiając się bardzo licznie w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego. Wykupili bardzo szybko bilety po to, żeby ten andrzejkowy wieczór spędzić z aktorami na żywo.  

 

Cudowna terapia (1).jpegKryzys może przyjść znienacka, nawet po kilkunastu wspólnie przeżytych latach. Co wtedy? Leki na uspokojenie? Nie, jest wyjście tej sytuacji. Wyrzucamy tabletki, syropy i maści, a w zamian aplikujemy troje znakomitych aktorów, błyskotliwy tekst i zaskakującą inscenizację. 

 

Cudowna terapia (7).jpegJoanna (Olga Bończyk) - egzystencjalna zapaśniczka, kobieta z pretensją, Walenty (Dariusz Kordek) - nadwrażliwy choleryk rozwiązujący problemy za pomocą piły tarczowej czyli państwo Dorek. Są doświadczonym małżeństwem, które – jak to w życiu – ma za sobą dobre i złe chwile. Spotykamy ich, kiedy są wypaleni i znudzeni, a zarazem groteskowi w swoich małżeńskich kłótniach o drobiazgi.

 

Cudowna terapia (13).jpegDoszli do wniosku, że nie pozostaje im nic innego, jak się rozstać. Przed ostateczną decyzją wybrali się jednak do wybitnego psychoterapeuty (Artur Pontek), by dać sobie ostatnią szansę na uratowanie małżeństwa. Czy za pomocą różnych ćwiczeń terapeutycznych uda się pojednać parę, która potrafi urządzać sobie niezłe piekło? Czy specjalista znajdzie sposób, by małżonkowie zrozumieli, jak wiele ich łączy, by zaczęli ze sobą współpracować i słyszeć się wzajemnie? I czy przypadkiem terapeuta po spotkaniu z taką parą sam nie będzie potrzebował pomocy?

 

Cudowna terapia (19).jpegOdpowiedzi na te pytania znaleźli wszyscy, którzy obejrzeli spektakl na Zamku Kazimierzowskim. Wszystko za pomocą błyskotliwych dialogów i zabawnych sytuacji. I oczywiście wspaniałych aktorów.

 

 

 Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
fot. Tomasz Beliński

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 03-12-2018 11:41