14 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

O.N.E. Quintet kolejną gwiazdą XVIII Międzynarodowego Festiwalu Jazzowego - Mikołajki Jazzowe

W imieniu organizatorów zapraszamy na kolejny doskonały koncert, będący kontynuacją trwającego właśnie w nadsańskim grodzie XVIII MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU JAZZOWEGO Jazz Bez... Mikołajki Jazzowe. Już 7 grudnia o godzinie 19:00 na deskach Klubu "Piwnice", wystąpi O.N.E. Quintet (Polska).

 

Zapraszamy!

 

Zespół wykonuje autorski program złożony z kompozycji i aranżacji tworzących go instrumentalistek. Jest to jazz zagrany nowocześnie czerpiący inspirację zarówno z muzyki współczesnej, jak i hip hopu oraz etno.

Muc, Rusinowska, Atmańska, Drabek i Wybrańczyk to wybitne przedstawicielki młodego pokolenia muzyków, na co dzień udzielające się na scenie jazzowej, awangardowej i pop.

 

O.N.E..jpeg

 

Dominika Rusinowska - skrzypaczka, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie doktora Henryka Gembalskiego. Laureatka nagrody publiczności na II międzynarodowym konkursie im. Z. Seiferta. Współtworzy zespół D.R.A.G. (płyta Oberek), O.N.E Quintet, współpracuje z ŚOF i innymi orkiestrami.

 

Monika Muc - saksofonistka, absolwentka krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. dr hab. Ryszarda Krawczuka, wcześniej studentka Instytutu Jazzu i Muzyki Estradowej w Nysie w klasie prof. Piotra Barona. Współpracowała z Big Bandem Małopolskim. Laureatka nagrody „Powiew Młodego Jazzu” na Krokus Jazz Festival w 2017 r. Współtworzy zespół O.N.E. Quintet oraz FLARY.

 

Paulina Atmańska - pianistka, absolwentka Instytutu Jazzu i Muzyki Estradowej katowickiej Akademii Muzycznej. Laureatka II nagrody w Międzynarodowym Konkursie na Kompozycję Jazzową i wyróżnienia indywidualnego w XV Międzynarodowym Krokus Jazz Festival. Współpracuje z takimi wykonawcami jak Maria Sadowska, Ms. Obsession, Yoachim oraz prowadzi trio wykonujące jej kompozycje.

 

Kamila Drabek - kontrabasistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, laureatka konkursów Azoty Tarnów Jazz Contest oraz School and Jazz Festival w Lubaczowie, współpracująca m. in. z Agą Zaryan, Jackiem Kochanem oraz zespołem Vladimirska.

 

Patrycja Wybrańczyk - uczennica Wydziału Jazzu ZPSM im. Fryderyka Chopina w klasie Krzysztofa Gradziuka, współtworzy trio Wiśniewski/Rutkowski/Wybrańczyk oraz uczestniczy w wielu innych ciekawych projektach.

 

Jazz Bez.jpeg

 

 

*Bilety na każdy dzień Festiwalu (7 - 9 grudnia) do nabycia w Kasie CK. Kasa czynna jest od 14.00 do 20.00, od wtorku do niedzieli. Cena biletu: 20 zł.

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 29-11-2018 09:33
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 29-11-2018 09:38