23 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zakończyły się prace przy zabezpieczeniu osuwiska na stoku

Zakończyły się prace polegające na zabezpieczeniu osuwiska powstałego na stoku narciarskim. Wartość przeprowadzonych prac wyniosła 3 189 040,94 zł, z czego 2 353 790,00 zł stanowi dofinansowanie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego z funduszy przeznaczonych na likwidację osuwisk.W tym tygodniu nastąpi odbiór prac przez zarząd Dróg Miejskich w Przemyślu.

Wykonawcą robót była warszawska firma AARSLEFF Sp. z o.o. W celu zabezpieczenia osuwiska wykonano dwurzędową konstrukcję oporową z palisady składającej się z żelbetowych pali zwieńczonych oczepem i wzmocnionej dodatkowo kotwami gruntowymi. Łączna długość palisady wynosi 132,0mb. Dodatkowo wykonano odwodnienie terenu poprzez drenaż wgłębny i powierzchniowy. Po wykonaniu robót konstrukcyjnych i odwodnieniowych wykonano niwelację terenu. W ramach tego zadania wykonano również remont nawierzchni jezdni, chodników i miejsc postojowych wraz z poprawą warunków odwodnienia ulicy Pasteura w Przemyślu na odcinku o długości 130 metrów.

Galeria zdjęć z prac prowadzonych na stoku

 

 

tekst; Witold Wołczyk

zdjęcia: Zarząd Dróg Miejskich w Przemyślu

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl