11 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Utrudnienia na granicy polsko-ukraińskiej

   Z uwagi na blokady dróg dojazdowych do przejść granicznych po stronie ukraińskiej nastąpiło czasowe wstrzymanie ruchu granicznego. Prosimy podróżnych o bieżące śledzenie komunikatów na stronie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu.
Protestujący przepuszczają pojedyncze samochody osobowe oraz autokary. Na drogowym przejściu granicznym w Korczowej, doraźnie wprowadzono możliwość przekraczania granicy pieszo.
- Bez zakłóceń prowadzona jest odprawa graniczna ruchu pieszego na przejściu granicznym Medyka - Szeginie oraz podróżnych korzystających z międzynarodowej komunikacji kolejowej - przejście graniczne Przemyśl - Mościska - informuje mjr SG Elżbieta Pikor z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

   Z inicjatywy Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart, Zakład Obsługi Przejść Granicznych uruchomił na przejściu granicznym w Korczowej Punkt Obsługi Podróżnych w którym zorganizowano miejsce do odpoczynku oraz dystrybucji ciepłych napoi.

Funkcjonariusze Straży Granicznej informują podróżnych oczekujących w kolejce o możliwości skorzystania z wyznaczonego miejsca.

26-11.2018 r. stan na godz.17.00

Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego zdecydował o utworzeniu w MOP Hruszowice (autostrada A4, przed przejściem granicznym w Korczowej) Punktu Obsługi Podróżnych oczekujących w autokarach na odblokowanie przejścia granicznego. Planowana jest również mobilna dystrybucja ciepłych napoi dla kierowców pojazdów ciężarowych oczekujących w kolejce.

27-11-2018 stan na godz. 5.25

Około godz. 4.00 udrożniono drogowe przejście graniczne Budomierz-Hruszew. W dalszym ciągu zablokowane są przejścia graniczne w Korczowej oraz w Medyce.

27-11.2018 stan na godz. 9.10

Około godz. 8.30 zniesiono blokady na drogowych przejściach granicznych Korczowa-Krakowiec oraz Medyka-Szeginie. Aktualnie, wszystkie przejścia graniczne na Podkarpaciu dokonują już odpraw granicznych, jednak protest na Ukrainie nadal trwa.

ze07jiv3.jpeg
 
Publikacja: Maciej J. Szeremeta - Wydział Spraw Obywatelskich i  Zarządzania Kryzysowego w/m
Źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu
 

 

Opublikował: Maciej Szeremeta | Data publikacji: 26-11-2018 14:50
Modyfikował: Maciej Szeremeta | Data modyfikacji: 27-11-2018 11:54