16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

100 lat razem – Uczciliśmy Herberta Hoovera

Uroczysty wieczór na Zamku Kazimierzowskim wypełnił projekt „100 lat razem w 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych”. Powstał on z inicjatywy Konsulatu Generalnego Stanów Zjednoczonych w Krakowie jako część obchodów 100-lecia Polskiej Niepodległości oraz bliskich relacji polsko-amerykańskich, w których znaczącą rolę odegrał Herbert Hoover.

 

Dzień amerykański (3).jpeg

 

Program wieczoru wypełniła projekcja filmu oraz wystawa o Herbercie Hooverze połączona z toastem za tego wybitnego filantropa i przyjaciela Polski, natomiast pianista Neal Larrabee – w dwuczęściowym koncercie – w brawurowy sposób wykonał utwory polskich i amerykańskich kompozytorów.

 

Dzień amerykański (13).jpegWydarzenie to swoją obecnością uświetniła Amy Steinmann Konsul w Konsulacie Generalnym USA w Krakowie ds. Prasy i Kultury oraz Iwona Sadecka Doradca w Konsulacie Generalnym USA w Krakowie ds. Prasy i Kultury.

 

Dzień amerykański (12)a.jpeg


Znamienite natomiast dla naszego miasta było to, że podczas tego wieczoru na Zamku Kazimierzowskim obecni byli dwaj prezydenci Przemyśla – ustępujący Robert Choma i jeszcze w tym momencie elekt Wojciech Bakun. Pierwszy z nich wystąpił na scenie na początku, natomiast drugi zakończył tę uroczystość. Był to swoisty symbol przekazania „dowodzenia” naszym miastem. Forma w jakiej to się odbyło jest dobrą wróżbą na przyszłość.

 

 

 

 Organizatorzy uroczystości:
Konsulat Generalny USA w Krakowie,
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK.


Partner:
Firma INGLOT.

 

 

Dzień amerykański (1)a.jpeg

 Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
fot. Tomasz Beliński

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 21-11-2018 14:28
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 21-11-2018 14:55